Od Drugiej Strony na baranowskiej scenie

19-03-2019

Zespół zaprezentował kilkanaście własnych kompozycji z gatunku alternatywnego rocka z elementami ska i jeden cover. Na zakończenie muzycy zagrali piosenkę „Zegarmistrz światła” Tadeusza Woźniaka w nowej aranżacji. Podczas całego koncertu nie zabrakło porządnego gitarowego grania, odrobiny szaleństwa, żartu, prowokacji, ale i melancholii, przede wszystkim jednak - dobrej zabawy! Zupełnie nowy image – ciekawy i oryginalny zaprezentował wokalista grupy Marcin Raś, który wystąpił w… domowych bamboszach, lekarskim kitlu z napisem ODS na plecach i lenonkach na nosie. Do tego nawiązał bardzo dobry kontakt z publicznością, żartował, biegał, zaczepiał i prowokował. Ale przede wszystkim zaimponował widzom bardzo ekspresywnym, głębokim, ciekawym wokalem.

Choć grupa istnieje od niedawna, dorobiła się już niemałej grupy fanów, którzy tłumnie przybyli do ośrodka kultury. A nawet przygotowali transparenty z wizerunkiem wokalisty. Nie pozwolili zespołowi odejść ze sceny bez bisów.

Przypomnijmy, grupę O.D.S. tworzą: Marcin Raś – wokal, Andrzej Gwoździowski – gitara, Marek Marchewicz – bas, Tomasz Mrzygłód – perkusja, Krzysztof Gwoździowski – gitara, Jacek Jamrozy – klawisze, chórki: Aleksandra Solarska i Iga Pańczyk. W planie są kolejne koncerty. Wiadomo już na pewno, że w połowie wakacji wystąpią w Dworze na Wichrowym Wzgórzu.

rd

fot: Marek Pokutecki