Odchwaszczanie torów kolejowych linii szerokotorowej

05-05-2020

PKP LHS Sp. z o.o. w Zamościu, Sekcja Drogowa Wola Baranowska informuje, o planowanym chemicznym odchwaszczaniu torów kolejowych linii szerokotorowej na terenie działania Sekcji Drogowej Wola Baranowska na odcinku od km 137.400 mijanka Huta Deręgowska do km 274.400 stacja Gołuchów linii nr 65 Most na rzece Bug - Sławków Płd.

Zabieg odchwaszczania przeprowadzony będzie w maju 2020 roku i polegał będzie na opryskiwaniu torowiska, szerokość pasa 5,00 mb przy użyciu opryskiwacza spalinowego zamontowanego na drezynie motorowej - środkiem chemicznym chwastobójczym typu Kosmik 360 SL.

W związku z powyższym, publikujemy dla Państwa harmonogram chemicznego odchwaszczania torów na terenie Gminy Baranów Sandomierski oraz przypominamy o zachowaniu środków bezpieczeństwa.

W czasie planowanych zabiegów obowiązuje zakaz wstepu na teren kolejowy oraz wypas zwierząt w bezpośrednim sąsiedztwie torów kolejowych w okresie karencji zastosowanego środka.

W przypadku wystąpienia niesprzyjających warunków atmosferycznych tj. silne wiatry, opady deszczu, terminy planowanych zabiegów mogą ulec nieznacznym zmianom.

Osoba publikująca: Ewelina Biała
Osoba aktualizująca: