Odnawialne Źródła Energii

13-03-2017

Gmina Baranów Sandomierski łącznie z Gminami z powiatu tarnobrzeskiego i lubaczowskiego, w dniu 2 marca złożyła wniosek o dofinansowanie projektu pn.  „Rozwój odnawialnych źródeł energii na terenie gmin: Baranów Sandomierski, Gorzyce, Horyniec-Zdrój, Lubaczów, miast Lubaczów, Narol, Nowa Dęba”. W ramach złożonego wniosku przewiduje się montaż instalacji z odnawialnych źródeł energii w 125 gospodarstwach domowych na terenie  Miasta i Gminy Baranów Sandomierski. W przypadku otrzymania dofinansowania mieszkańcy, którzy złożyli deklaracje o przystąpieniu do projektu, będą mieli możliwość sfinansowania wybranych źródeł energii za 30% ich wartości z doliczeniem stawki podatku VAT.  Według informacji Urzędu Marszałkowskiego w ramach konkursu złożono 69 wniosków na łączną kwotę dofinansowania około 565,4 mln zł. Zgodnie z ogłoszeniem o konkursie na dofinansowanie projektów udostępniona została kwota 120 mln zł. Mając na uwadze, że największe szanse na zdobycie dotacji mają projekty o najwyższej mocy zainstalowanej z odnawialnych źródeł energii, a także te, które umożliwiają najwyższą redukcję emisji gazów cieplarnianych Miasto i Gmina Baranów Sandomierski podpisała w dn. 28 lutego umowę partnerską z Gminą Gorzyce, Horyniec-Zdrój, Lubaczów, miastem Lubaczów, Narol i Nowa Dęba.

Planowany termin rozstrzygnięcia konkursu to lipiec 2017 r.

Osoba publikująca: Marek Barszcz
Osoba aktualizująca: Marek Barszcz