Oficjalne rozpoczęcie IX edycji programu Działaj Lokalnie.

13-07-2016

Oficjalne rozpoczęcie IX edycji programu Działaj Lokalnie.

10 lipca oficjalnie rozpoczęła się IX edycja Programu Działaj Lokalnie 2016 organizowanego przez Fundację Fundusz Lokalny SMK. W tym roku dofinansowanych zostało 16 inicjatyw lokalnych (z gmin : Bojanów,  Baranów Sandomierski, Zaleszany,  Radomyśl nad Sanem  Zaklików, Nowa Dęba oraz Pysznica.

Z terenu gminy Baranów Sandomierski w ramach programu zostaną sfinansowane trzy projekty. Dotacje na realizację swoich inicjatyw otrzymały : Stowarzyszenie Inicjatyw Lokalnych ze Skopania „Promyk”, Koło Gospodyń Wiejskich w Ślęzakach przy współpracy z Ochotniczą Strażą Pożarną w Ślęzakach oraz grupa mieszkańców ul. Okulickiego z Baranowa Sandomierskiego – „Przyjaciele z nad Wisły” we współpracy z Stowarzyszeniem Przyjaciół Baranowa Sandomierskiego „ ARKADIA” .

Podczas spotkania miało miejsce oficjalne podpisanie umów o dofinansowanie poszczególnych przedsięwzięć, jak również omówiono wymogi formalne dotyczące realizacji wniosków. Organizacje uczestniczące w spotkaniu przedstawiły realizowany przez siebie projekt, jak również wymieniły się wspólnymi doświadczeniami z zakresu praktycznej realizacji wniosków.

Spotkanie odbyło się przy okazji imprezy „Weekend dla zdrowia” zorganizowanej przez powiat stalowowolski oraz Stowarzyszenie Stalowowolski Klub Biegacza. Podczas wydarzenia promowane były organizacje non profit, każda z organizacji uczestniczących w spotkaniu mogła przedstawić swoją dotychczasową działalność szerszej grupie osób.

Osoba publikująca: Anna Smykla
Osoba aktualizująca: