Ogłoszono przetarg na modernizację i rozbudowę infrastruktury hali sportowej oraz budowę trybuny w Skopaniu

29-03-2019

Nie od dzisiaj wiadomo, że budynek hali sportowej w Skopaniu wymaga generalnego remontu. Nie tylko z zewnątrz ale również wewnątrz, widoczny jest bieg czasu oraz częsta eksploatacja tego miejsca. Hala sportowa to jedna z ważniejszych inwestycji, dlatego ogłoszony 28 marca przetarg, jest pierwszym krokiem w kierunku realizacji gruntownej modernizacji i przebudowy całego obiektu. Przedmiot planowanej inwestycji, został podzielony na 4 zadania, które swoim zakresem obejmują:

1) Modernizację i przebudowę istniejącego budynku hali sportowej.

W ramach prac zostanie wykonana: termomodernizacja obiektu, remont sauny, przebudowa wschodniej ściany frontowej oraz instalacji elektrycznej i piorunochronnej. Zadanie zostanie zrealizowane w ramach Programu Rozwoju Lokalnej Infrastruktury Sportowej ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki.

2) Rozbudowę infrastruktury hali sportowej.

W ramach robót wykonana zostanie rozbiórka części budynku oraz termomodernizacja. Rozbudowana zostanie część południowa budynku z przebudową na pomieszczenie siłowni, sali fitness i centrum fizjoterapii. Powyższe pomieszczenia będą również wyposażone w niezbędny osprzęt. Zadanie zostanie zrealizowane w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego na lata 2014-2020.

3) Budowę trybuny na stadionie w Skopaniu.
Środki na ten cel zostały pozyskane z Europejskiego Funduszu Rolnego na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020. Nowa, zadaszona trybuna pomieści aż 256 sympatyków futbolu.

4) Dostawę, montaż, uruchomienie i szkolenie w zakresie obsługi wyposażenia hali sportowej w Skopaniu, w ramach srodków Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego na lata 2014-2020.

Zakończenie w/w prac planowane jest pod koniec przyszłego roku, natomiast z trybuny kibice będą mogli korzystać już podczas tegorocznej jesieni.

Więcej szczegółowych informacji dotyczących ogłoszonego przetargu na: www.baranowsandomierski.pl/bip/zamowienia-publiczne/owyej30tys/modernizacja-i-rozbudowa-infrastruktury-hali-sportowej-oraz-budowa-trybuny-w-miejscowosci-skopanie

Jednocześnie należy podkreślić, że zadania związane z rozbudową infrastruktury hali sportowej oraz dostawą, montażem i szkoleniem w zakresie obsługi wyposażenia hali sportowej w Skopaniu, będą finansowane w ramach Projektu partnerskiego pn. „Rewitalizacja zdegradowanych obszarów Gmin Tarnobrzega, Nowej Dęby, Baranowa Sandomierskiego i Gorzyc”. Wartość całego projektu wynosi blisko 19 mln złotych, z czego 9,7 mln zł stanowi dofinansowanie unijne.

Osoba aktualizująca: Michał Dolecki
Data wytworzenia: 2019-03-29