Ogólnopolski Turniej Karate Kyokushin

26-10-2020

W ubiegłą niedzielę w Sandomierzu odbył się Ogólnopolski Turniej Karate Kyokushin, którego organizatorem był Sandomierski Klub Kyokushin Karate na czele z Shihan Andrzejem Orłowskim 5 Dan.

W zawodach wystartowało 134 zawodniczek i zawodników z 17 klubów karate z całej Polski.

Oczywiście, nie zabrakło silnej reprezentacji Tarnobrzeskiego  Klubu Oyama w składzie: Martyna Rejczyk, Konrad Mystek, Patryk Kościelny, Marcin Sromek, Kacper Sromek, Igor Słodownik oraz Natalia Paczyńska.

Zawodnicy rywalizowali w kategoriach KUMITE „ light kontakt ” oraz KUMITE „ semi kontakt ” dla dziewcząt i chłopców.  W klasyfikacji końcowej sportowcy zajęli następujące miejsca:

Martyna Rejczyk -  1 miejsce

Konrad Mystek - 1 miejsce

Patryk Kościelny -2 miejsce

Marcin Sromek -2 miejsce

Kacper Sromek -3 miejsce

Igor Słodownik - 3 miejsce

Natalia Paczyńska - 3 miejsce

Zdobyte miejsca na podium świadczą o bardzo dobrym przygotowaniu, determinacji i zaangażowaniu młodych sportowców. Warto wspomnieć, że troje z nich to mieszkańcy Gminy Baranów Sandomierski. Konrad Mystek, Patryk Kościelny oraz Natalia Paczyńska po raz kolejny potwierdzili, że są prawdziwymi mistrzami w karate, zajmując miejsca na podium w tak prestiżowym Turnieju.

Opiekunem i zarazem sekundantem zawodników był Mariusz Mystek, z kolei Sensei Grzegorz Uzar pełnił role sędziego.

Niedzielne zawody odbyły się  zgodnie z obowiązującymi obostrzeniami sanitarnymi, czyli bez udziału publiczności.

Wyjazd na zawody był możliwy dzięki wsparciu finansowemu UM w Tarnobrzegu.

Składamy serdeczne gratulacje młodym sportowcom, życząc kolejnych sukcesów na sportowych arenach w kraju i za granicą.

Osoba publikująca: Magdalena Kosztur
Osoba aktualizująca: Magdalena Kosztur