Ogólnopolski Turniej Wiedzy Pożarniczej

08-04-2016

W dniu 11 kwietnia 2016 roku o godz. 10, w Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury w Baranowie Sandomierskim odbędą się miejsko-gminne eliminacje Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież Zapobiega Pożarom”.

Eliminacje przebiegać będą w trzech kategoriach wiekowych

Grupa I - szkoły podstawowe

Grupa II – szkoły gimnazjalne

Grupa III – szkoły ponadgimnazjalne

Do eliminacji powiatowych zakwalifikują się uczniowie, którzy osiągną w eliminacjach najlepsze wyniki.

Ogólnopolski Turniej Wiedzy Pożarniczej (OTWP) rozgrywany jest pod hasłem: „Młodzież Zapobiega Pożarom". Jest on jedną z podstawowych form działalności prewencyjnej Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP. W zadaniu tym aktywnie uczestniczą także strażacy z komend Państwowej Straży Pożarnej. Turniej ma na celu popularyzowanie przepisów i kształtowanie umiejętności w zakresie ochrony ludności, ekologii, ratownictwa i ochrony przeciwpożarowej.

Organizatorem OTWP jest Zarząd Główny Związku Ochotniczych Straży Pożarnych Rzeczypospolitej Polskiej przy współpracy Komendy Głównej, Komend Wojewódzkich i Komend Powiatowych Państwowej Straży Pożarnej, Zarządów Oddziałów Związku OSP PR, Ministerstwa Edukacji Narodowej oraz wielu innych instytucji związanych z ochroną środowiska oraz zwalczaniem klęsk żywiołowych. Turniej ma formę eliminacji kolejnych szczebli.

Osoba publikująca: Lidia Ciesielska
Osoba aktualizująca: