„Olimpiada Seniorów”.

06-07-2015

Stadion lekkoatletyczny w Baranowie Sandomierskim dnia 27 czerwca 2015r. po raz kolejny gościł 150 Seniorów, którzy uczestniczyli w zmaganiach sportowych w trakcie „Olimpiady Seniorów”.
W tym roku organizator Stowarzyszenie Lasowiacka Grupa Działania, we współpracy z Miejskim Klubem Sportowym STAL Nowa Dęba zaproponował  konkurencje indywidualne, jakimi były: marsz Nordic Walking na odcinku 3 km, strzały do bramki, rzuty koszykarskie, rzuty do celu, rzuty piłką lekarską. Oprócz kategorii indywidualnych reprezentacje z UTW Nowa Dęba,  UTW Tarnobrzeg, UTW Gorzyce, „Klub Wiosny i Jesieni” z miejscowości Tarnowska Wola oraz przedstawiciele Seniorów z Gminy Baranów Sandomierski i Bojanów uczestniczyli w zmaganiach grupowych jakimi były sztafety drużyn oraz przeciąganie liny.

Zwycięzcy w poszczególnych konkurencjach:
1. Nordic Walking:
- kategoria kobiet – Żarów Maria – Tarnobrzeg;
- kategoria mężczyzn – Kozioł Władysław – Nowa Dęba;
2. Strzały do bramki:
- kategoria kobiet – Janina Kościelna – Nowa Dęba;
- kategoria mężczyzn – Stanisław Dul – Gorzyce;
3. Rzuty koszykarskie:
- kategoria kobiet – Elżbieta Dul – Gorzyce;
- kategoria mężczyzn – Stanisław Świetlicki – Tarnobrzeg;
4. Rzut do celu:
- kategoria kobiet – Alicja Śpiewak – Gorzyce;
- kategoria mężczyzn – Karkosz Zbigniew – Gorzyce;
5. Rzut piłką lekarską:
- kategoria kobiet – Ludmiła Dziuba – Tarnobrzeg;
- kategoria mężczyzn – Stanisław Serwan – Dąbrowica;
6. Sztafety drużyn:
-Uniwersytet Trzeciego Wieku w Tarnobrzegu;
7. Przeciąganie Liny:
- Uniwersytet Trzeciego Wieku w Nowej Dębie

Serdeczne podziękowania składamy organizacjom i instytucjom, które wsparły organizacyjnie „Olimpiadę Seniorów” tj.: Szkolnemu Klubowi Nordic Walking działającemu przy Gimnazjum Nr 1 im. Papieża Jana Pawła II w Nowej Dębie, Stowarzyszeniu Wsparcie w Nowej Dębie, Zespołowi Szkół i Placówek w Baranowie Sandomierskim, Ochotniczej Straży Pożarnej w Skopaniu, uczniom z Zespołu Szkół nr 2 w Nowej Dębie, Zespołowi Tańca Sportowego „KORONA” z Bojanowa.

Osoba publikująca: Tomasz Pruś
Osoba aktualizująca: Tomasz Pruś