PASOWANIE GOLFEM W ZESPOLE SZKOLNO PRZEDSZKOLNYM W DĄBROWICY

18-11-2014

Pierwszoklasiści w liczbie 17 osób będą szczególnie wspominać to wydarzenie. Pasowanie było połączone  z uroczystym otwarciem działalności Uczniowskiego Klubu Sportowego IRON GOLF, którego rejestracja w Starostwie Tarnobrzeskim miała miejsce w październiku br. Uroczystej  inauguracji  Klubu towarzyszyła prezentacja działalności prozdrowotnej Szkoły i Przedszkola w Dąbrowicy. Obydwie placówki otrzymały Certyfikat szkół promujących zdrowie i realizują zadania wzbogacone od tego roku szkolnego o naukę  gry w golfa. Dwóch nauczycieli posiada kwalifikacje instruktorskie do nauczania tej gry i dodatkowo uczestniczą w rozgrywanych turniejach  golfowych w Głogowie i Trzcianie k. Rzeszowa. W otwarciu Klubu brał udział Wacław Smykla radny Rady Miejskiej  w Baranowie  Sandomierskim oraz Kazimierz Idzik dyrektor Zamku w Baranowie Sandomierskim i jednocześnie Przewodniczący Rady Miejskiej w Baranowie Sandomierskim,  gdzie znajduje się  wybudowana w 2013 roku Akademii Golfa. Działania Klubu zakładają promocję   popularnej na świecie  gry w golfa. Przygotowanie uczniów do gry rekreacyjnej i turniejów golfowych odbywać się będzie na terenie obiektów sportowych Zespołu Szkolno-Przedszkolnego oraz na Akademii Golfa w Baranowie Sandomierskim. Te ambitne i nowatorskie działania placówki w Dąbrowicy są możliwe dzięki przychylności dla golfa tak Burmistrza Miasta i Gminy Jacka Hynowskiego  jak i dyrektora Zamku w Baranowie Sandomierskim Kazimierza Idzika. UKS IRON GOLF liczy również na dobrą współpracę z Głogowskim Klubem Golfa prowadzonym przez Bogusławę i Macieja Twardzików. Działania Uczniowskiego Klubu  kierowane są również do uczniów i sympatyków tek królewskiej gry z innych szkół  gminy.

Lucyna Dolecka –Prezes UKS IRON GOLF

Osoba publikująca: Tomasz Priuś