PGE zawiadamia o planowanych wyłączeniach prądu

12-12-2018

PGE Dystrybucja S.A. Oddział Rzeszów w ramach podstawowej działalności dokonuje przebudowy, rozbudowy i modernizacje stacji i linii, wchodzących w skład sieci elektroenergetycznej. Prawidłowa eksploatacja wpływa na zmniejszenie zagrożenia awariami i zwiększa bezpieczeństwo dostaw energii dla Mieszkańców z terenu działania oddziału.

Ze względu na wykonywane prace remontowo - eksploatacyjne wymagane jest wyłączenie pewnych elementów sieci i w związku z tym wstrzymanie na kilka, a nawet kilkanaście godzin, dostaw energii elektrycznej dla Odbiorców na danym terenie. Mając na uwadze fakt, że energia elektryczna stała się dobrem powszechnym, a dostęp do niej jest coraz częściej traktowany jako jedno z podstawowych praw człowieka, PGE stara się tak zorganizować i przygotować prace w terenie, aby trwały one możliwie jak najkrócej.

O planowanych przerwach PGE pragnie powiadomić jak najszersze grono Mieszkańców z terenu, których ograniczenie dotyczy. Dotychczas PGE informowało Odbiorców energii elektrycznej za pomocą ogłoszeń rozwieszanych na obszarze wyłączeń oraz umieszczając informację o planowanych wyłączeniach na stronie internetowej. Z uwagi na sygnały Klientów, że ulotki rozwieszane w terenie są w ich opinii niepraktyczne i nie zawsze spełniają swoje zadanie PGE udostępnia adres strony www, gdzie na bieżąco umieszczane są komunikaty o planowanych wyłączeniach. Poniżej link do strony:

pgedystrybucja.pl/wylaczenia/Lista-wylaczen

Osoba aktualizująca: