„Po ścieżce do Baranowa Sandomierskiego”

19-09-2019

W dniu 18 września została odebrana ścieżka rowerowa przez Podkarpacki Zarząd Dróg Wojewódzkich Rejon Stalowa Wola przy udziale i Burmistrza Miasta i Gminy Baranów Sandomierski Marka Mazura oraz wykonawcy „Bruk-Dar” Dariusza Skawińskiego.

Odebrane roboty dotyczyły budowy ścieżki rowerowej z dopuszczeniem ruchu pieszych, na długości 910 mb na odcinku od skrzyżowania ul. Międzywodzie do skrzyżowania dróg wojewódzkich 872 z 985 w Baranowie Sandomierskim.

Zadanie zostało zrealizowane przez Podkarpacki Zarząd Dróg Wojewódzkich, za łączną kwotę blisko 773 tyś. zł. Przedmiotowe roboty były realizowane przy udziale ze środków z budżetu Gminy w łącznej wysokości 500 tyś. zł. Na wykonane roboty wykonawca udzielił gwarancję na 6 lat.

Przypomnijmy, że obecnie trwają prace projektowe dotyczące dalszej budowy ścieżki rowerowej z możliwością ruchu pieszego na odcinku od skrzyżowania w Woli Baranowskiej do końca zabudowy w miejscowości Knapy tj. ok. 2,5 km. Gmina wraz z zarządem dróg wojewódzkich w ramach posiadanych środków sukcesywnie realizuje budowę ciągów pieszo-rowerowych. W ostatnich latach udało się wybudować przeszło 2,5 km ścieżki pieszo-rowerowej przy DW872. Ze ścieżki mogą korzystać zarówno piesi jak i rowerzyści. Każdy uczestnik ruchu drogowego musi zwracać szczególną uwagę na innych uczestników. W myśl powyższej zasady piesi muszą się nauczyć wspólnie korzystać ze ścieżki razem z rowerzystami, natomiast pojazdy wyjeżdzające z prywatnych posesji, dróg podporządkowanych muszą uważać na osoby przebywające na ścieżce.

Osoba publikująca: Marek Barszcz
Osoba aktualizująca: