Podjęto działania prewencyjne na wałach przeciwpowodziowych

24-05-2019

W związku z ogłoszonym pogotowiem przeciwpowodziowym, trwają intensywne działania strażaków z jednostek OSP z terenu Gminy, w celu zabezpieczenia newralgicznych miejsc infrastruktury przeciwpowodziowej. Jest to spowodowane zbliżającą się falą kulminacyjną na rzece Wisła, która w naszym regionie spodziewana jest na sobotę/niedzielę. Aktualny stan na wodowskazie „Koło” rzeki Wisła, wynosi 600 cm (stan na godzinę 12:00).

Działania OSP dotychczas skupiały się na odpompowaniu podtopionych posesji w miejscowościach, takich jak: Durdy i Siedleszczany. Jednak według Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej, pomimo stopniowego wzrostu poziomu wody w rzekach, sytuacja obecnie jest stabilna. Stan rzek w Gminie jest monitorowana na bieżąco przez wyznaczonych do tego zadania pracowników Urzędu oraz przez jednostki OSP.

Prosimy o stosowanie się do alertów wysyłanych przez RCB o zachowanie szczególnej ostrożności i - nie zbliżanie się do rzek. Aktualny poziom Wisły można śledzić na bieżąco pod linkiem: monitor.pogodynka.pl

Osoba aktualizująca: Michał Dolecki
Data wytworzenia: 2019-05-24