Podkarpacka Księga Łamigłówek. 100 zadań na 100-lecie Odzyskania Niepodległości

08-11-2018

Podkarpackie Stowarzyszenie dla Aktywnych Rodzin ukończyło projekt, w ramach którego została zaprojektowana i wydrukowana Podkarpacka Księga Łamigłówek- publikacja, która zawiera różnego rodzaju zadania, krzyżówki i graficzne łamigłówki.

Co dokładnie zawiera Podkarpacka Księga Łamigłówek?

Składa się ze 100 zadań nawiązujących do 100 rocznicy Odzyskania Niepodległości, a także do podkarpackich miejsc i tradycji. Są tu urozmaicone, różne typy łamigłówek, takie jak: krzyżówki, rebusy, wykreślanki, sudoku, zadania obrazkowe itp. Ćwiczenia mają różny stopień trudności, tak aby angażowały przeróżne grupy osób i zachęcały je do zdobywania i pogłębiania wiedzy przy okazji ich rozwiązywania. Zadania te nawiązują do wydarzeń historycznych z okresu Odzyskania Niepodległości przez Polskę, a także pomagają w zrozumieniu niektórych symboli i tradycji oraz podkreślają znaczenie niepodległości w kontekście przyszłości naszego kraju. Bardzo istotnym aspektem jest fakt, że zadania przypominają o dziedzictwie i historii naszego regionu, jakim jest Podkarpacie. Celem „Podkarpackiej Księgi Łamigłówek” jest upamiętnianie setnej rocznicy Odzyskania przez Polskę Niepodległości, jednocześnie edukując odbiorców w zakresie powiązanej z tym wydarzeniem historii i kultury województwa podkarpackiego oraz kultywowanie tradycji niepodległościowych.

Dzięki dofinansowaniu z budżetu Województwa Podkarpackiego egzemplarze Łamigłówek są bezpłatne.

Wydawcą książki jest Podkarpackie Stowarzyszenie dla Aktywnych Rodzin, Partnerem: Centrum Handlowe Plaza Rzeszów.

Poniżej udostępniamy Państwu plik pdf z łamigłówkami.

żródło: www.mediarzeszow.pl

Osoba aktualizująca: