Podpisano umowę na II etap prac termomodernizacyjnych budynku w Durdach.

21-12-2017

20 grudnia podpisano umowę na II etap prac polegających na termomodernizacji Domu Wiejskiego w Durdach, z przeznaczeniem na Centrum Rekreacji. Jest to drugi etap inwestycji, bowiem pierwszy obejmował wykonanie pełnej termomodernizacji budynku OSP w Durdach, gdzie prace zakończyły się już pod koniec listopada br.

Zakres robót, które zostaną przeprowadzone w Domu Wiejskim w Durdach będzie obejmował docieplenie ścian zewnętrznych, docieplenie przegrody stropowej, wymianę stolarki okiennej i drzwiowej. Dzięki przeprowadzonym pracom zwiększy się efektywność energetyczna obiektu, przy równoczesnym zmniejszeniu kosztów jego eksploatacji. Warto zaznaczyć, że poprawi się również komfort użytkowania pomieszczeń, ze względu na dobudowę klatki schodowej, która spełnia wszystkie wymagane parametry.

Całkowita wartość wykonanych robót wyniesie przeszło 471 tys. zł. Warto nadmienić, że Gmina 25 sierpnia wystąpiła o wsparcie finansowe w/w inwestycji w wysokości 67% dofinansowania ze środków zewnętrznych. Wykonawcą, który został wyłoniony w przetargu nieograniczonym została Firma Rembisz Sp. z o.o., zaś termin zakończenia prac został ustalony na koniec czerwca 2018 roku.

Osoba aktualizująca: Michał Dolecki
Data wytworzenia: 2017-12-21