Podpisano umowę na przebudowę i rozbudowę sieci wodociągowej i kanalizacyjnej na terenie Gminy

21-06-2019

Zadanie, na którego realizację samorząd Gminy podpisał umowę, jest częścią dużego planu rozwojowego z zakresu gospodarki wodno-kanalizacyjnej na jej terenie. Celem podjętych działań jest podniesienie poziomu życia mieszkańców, ale też spełnienie obowiązujących aktualnie wysokich standardów ochrony środowiska.

Wskazaną inwestycję będzie realizował Zakład Produkcji Wody Pitnej w Baranowie Sandomierskim, za kwotę ponad 581 tys. zł. Wykonanie prac zostało podzielone na 3 części, które swoim zakresem obejmują:

1) Przebudowę odcinka sieci wodociągowej na ul. Kościuszki w Baranowie Sand.

2) Rozbudowę sieci wodociągowej i kanalizacji sanitarnej na terenie miejscowości Wola Baranowska i Dąbrowica ( budowa odcinka sieci wodociągowej na ul. Spokojnej i ul. Sołtysiej w Woli Baranowskiej oraz odcinka sieci kanalizacyjnej w Dąbrowicy).

3) Projekt i budowę sieci kanalizacji sanitarnej w Skopaniu na długości około 315 m.

Szacowany termin zakończenia prac został wyznaczony na koniec września br. Warto podkreślić, że w/w zadanie zostanie dofinansowane ze środków przeznaczonych na usuwanie skutków klęsk żywiołowych. Samorząd na ten cel pozyskał prawie 240 tys. zł.

Osoba aktualizująca: Michał Dolecki
Data wytworzenia: 2019-06-21