Podpisano umowy na remont i modernizację dróg gminnych

26-06-2019

Podpisanie umów oznacza, że już wkrótce mieszkańcy naszej Gminy będą mogli korzystać z kolejnych nowych nawierzchni asfaltowych oraz dróg dojazdowych do gruntów rolnych – utwardzonych kamieniem. Inwestycja została podzielona na dwa odrębne zamówienia. Przedmiotem pierwszego zamówienia jest remont i modernizacja dróg gminnych, które swoim zakresem obejmują dwie części:

I część

- Remont drogi gminnej na odcinku Marki-Ślęzaki (na długości 1027 mb)
- Remont drogi w Skopaniu (na długości 296 mb)
- Modernizacja drogi dojazdowej do gruntów rolnych w Baranowie Sandomierskim i Skopaniu (o łącznej długości 486 mb)
- Modernizacja drogi dojazdowej do gruntów rolnych w Durdach (na długości 570 mb)
- Modernizacja drogi w sołectwie Ślęzaki (na długości 450 mb)

Na powyższych drogach zostanie wykonana nawierzchnia z kamienia. Termin realizacji przewidziano na koniec lipca 2019 roku.

II część

Dotyczy dostawy materiału kamiennego oraz każdorazowo w przypadku wystąpienia uszkodzenia nawierzchni drogi – jej naprawy do dnia 31 października 2019 roku. Powyższe prace zostaną zrealizowane przez firmę: Piotr Bąk Firma Handlowo-Usługowa „Piotr Bud” za kwotę blisko 144 tys. zł.

Przedmiotem kolejnego zamówienia, jest wykonanie nawierzchni asfaltowych na drogach gminnych. W ramach tego zadania położony zostanie „dywanik” asfaltowy wraz z utwardzeniem poboczy na drogach:

- w Durdach ( na odcinku 743 mb)
- drodze gminnej „Zajazie” w Ślęzakach (na odcinku 297 mb)
- w Suchorzowie na ul. Stawowej do zbiornika wodnego (na odcinku 119 mb)

Ponadto wykonana zostanie nowa nawierzchnia asfaltowa na drogach, które aktualnie są utwardzone samym kruszywem kamiennym, w miejscowości: Knapy (ul. Brzozowa i Miła na długości 211 mb) oraz Wola Baranowska (na odcinku 170 mb). Wykonawcą tego zadania jest firma: Przedsiębiorstwo Budowlane POLBUD Tomasz Darowski, która zrealizuje powyższe prace za kwotę ponad 208 tys. zł. Szacowany termin zakończenia robót wyznaczono na koniec września bieżącego roku.

Osoba aktualizująca: Michał Dolecki
Data wytworzenia: 2019-06-26