Podsumowanie gminnych eliminacji XLII Edycji OTWP

03-04-2019

W eliminacjach miejsko-gminnych XLII Edycji Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież Zapobiega Pożarom” wzięli udział uczniowie szkół podstawowych i III klas gimnazjum z terenu gminy Baranów Sandomierski. Do eliminacji przystąpiło w sumie 22 uczniów- 12 w grupie I (klasy I-VI szkół podstawowych) oraz 10 w grupie II (klasy VII-VIII szkół podstawowych oraz klasa III gimnazjum).

Uczestnicy mieli do rozwiązania testy z pytaniami z różnych dziedzin pożarnictwa m.in. z przepisów prawnych związanych z ochroną przeciwpożarową, wyposażenia straży pożarnej, taktyki działań ratowniczo-gaśniczych, ratownictwa chemiczno – ekologicznego, medycznego oraz historii straży pożarnej. Finałem turnieju była część ustna, w której uczestnicy odpowiadali na losowo wybrane zestawy pytań. Ta rozgrywka wyłoniła zwycięzców konkursu.

Uroczystego otwarcia turnieju dokonał Prezes Zarządu Oddziału Miejsko-Gminnego ZOSP RP w Baranowie Sandomierskim Jacek Hynowski, natomiast nad jego prawidłowym przebiegiem czuwało jury w składzie: mł. bryg. Bogusław Opala, mł. kpt. Marcin Lis, dh Grzegorz Ślęzak oraz kmdt. Miejsko-Gminnego ZOSP RP Józef Bereski.

Laureatami konkursu zostali:

I grupa wiekowa:

1 miejsce- Jakub Głaz z Zespołu Szkół w Skopaniu

2 miejsce- Maja Walczyk z Zespołu Szkół w Skopaniu

3 miejsce- Paulina Witoń z Zespołu Szkolno- Przedszkolnego w Ślęzakach

II grupa wiekowa:

1 miejsce- Norbert Gradowski z Zespołu Szkół w Skopaniu

2 miejsce- Ilona Garboś z Zespołu Szkolno- Przedszkolnego w Dąbrowicy

3 miejsce- Dominika Kosior z Zespołu Szkół w Woli Baranowskiej

Zwycięzcy eliminacji miejsko-gminnych zapewnili sobie prawo uczestnictwa w kolejnym etapie konkursu, tym razem na szczeblu powiatowym (29 kwietnia w Zamku w Baranowie Sandomierskim).

Wszyscy uczestnicy otrzymali nagrody rzeczowe oraz pamiątkowe dyplomy, które wręczyli: Burmistrz Marek Mazur, Wicedyrektor WORD w Tarnobrzegu Marek Ożga, Dyrektor MGOK Renata Domka oraz Komendant Miejsko-Gminnego ZOSP RP Józef Bereski. Finaliści dodatkowo otrzymali vouchery na zakup sprzętu elektronicznego.

Fundatorami nagród byli: Gminna Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych, Nadleśnictwo Nowa Dęba, WORD Tarnobrzeg, Piekarnia Wiejska Madej Marcin, Fenix Metals sp. z o.o. oraz Phoenix Contact.

Osoba aktualizująca: Michał Dolecki
Data wytworzenia: 2019-04-03