Podsumowanie obrad L sesji Rady Miejskiej w Baranowie Sandomierskim.

06-03-2018

Podczas poniedziałkowych obrad przegłosowano 2 projekty uchwał. Pierwszy z nich dotyczył wyrażenia zgody na wystawienie weksla własnego „in blanco” wraz z deklaracją wekslową. Jest to forma zabezpieczenia do wykorzystania dotacji na realizację zadania związanego z przebudową wraz z wykonaniem termomodernizacji Domu Wiejskiego w Durdach z przeznaczeniem na Centrum Rekreacji.

Kolejny projekt nad którym pochylili się miejscowi Radni dotyczył zaciągnięcia pożyczki długoterminowej do kwoty przeszło 1 mln złotych na realizację budowy kanalizacji w miejscowości Siedleszczany. Projekt był również omawiany i analizowany na posiedzeniu komisji budżetowej, która wydała pozytywną opinię w tej sprawie. Uchwała została przyjęta jednogłośnie. Należy podkreślić, że budowa kanalizacji w miejscowości Siedleszczany rozpoczęła się w ubiegłym roku. Samorząd Gminy pozyskał na ten cel środki z Funduszy UE w ramach PROW. Środki te mogą zostać przekazane dopiero po zakończeniu realizacji inwestycji w ramach tzw. refundacji kosztów. W celu bieżącego umożliwienia ponoszenia kosztów, koniecznym jest zaciągniecie kredytu.

Osoba aktualizująca: Michał Dolecki
Data wytworzenia: 2018-03-06