Podsumowanie obrad LIII sesji Rady Miejskiej w Baranowie Sandomierskim.

24-05-2018

Podczas wtorkowych obrad przegłosowano 10 projektów uchwał. Pierwszy punkt obrad dotyczył nadania nazw ulicom na obszarze przyłączonym z sołectwa Dymitrów Duży do Skopania. Była to inicjatywa mieszkańców przysiółka Gęsia Krzywda, którzy zaproponowali nazwy ulic, takie jak: Wrzosowa, Brzozowa czy Dębowa. Zmieniono również nazwę części ulicy Piastowskiej na ulicę Złotą. Kolejnym punktem nad którym przychylili się miejscowi Radni było dokonanie zmiany w statucie Osiedla Skopanie polegającej na przyłączeniu obszaru należącego uprzednio do Dymitrowa Dużego. Radni wyrazili również zgodę na sprzedaż w trybie bezprzetargowym, nieruchomości gruntowej niezabudowanej, położonej w miejscowości Wola Baranowska.

Kolejnym punktem sesji były kwestie dotyczące aktualizacji statutu Miejsko-Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Baranowie Sandomierskim pod kątem obecnie obowiązujących regulacji prawnych. Po przegłosowaniu projektu, dyskutowano nad zasadami ponoszenia odpłatności za pobyt w ośrodku wsparcia- schronisku dla osób bezdomnych w Tarnobrzegu. Udzielenie schronienia osobom tego pozbawionym, w tym bezdomnym jest zadaniem własnym Gminy. Jest to świadczenie niepieniężne przysługujące osobom, które nie są w stanie zapewnić sobie miejsca noclegowego we własnym zakresie. Na terenie gminy Baranów Sandomierski powyższe zadanie realizuje Miejsko-Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej za pomocą Schroniska dla Bezdomnych w Tarnobrzegu do którego osoby bezdomne kierowane są na podstawie pisemnego skierowania.

Trzy ostatnie projekty uchwał, które zostały przegłosowane dotyczyły: zmian w budżecie Gminy, aktualizacji uchwały dotyczącej dodatków do wynagradzania nauczycieli zgodnie z nowymi regulacjami prawnymi oraz podwyższenia do 200% kwoty kryterium dochodowego uprawniającego do zasiłku celowego realizowanego w formie świadczenia pieniężnego na zakup posiłku lub żywności dla osób i rodzin określonych Uchwałą Rady Ministrów. zgodnie ze zmianami wprowadzanymi do ustawy o pomocy społecznej w 2017 roku.

Osoba aktualizująca:
Data wytworzenia: 2018-05-24