Podsumowanie obrad LV sesji Rady Miejskiej w Baranowie Sandomierskim.

02-08-2018

Podczas obrad przegłosowano 6 projektów uchwał. Pierwszy punkt obrad dotyczył ustalenia wynagrodzenia Burmistrza Miasta i Gminy Baranów Sandomierski, które zgodnie z nowymi regulacjami zawartymi w rozporządzeniu Rady Ministrów z dnia 15 maja 2018 r. zostało obniżone o 592 zł.

Następnym tematem, nad którym dyskutowano była sprawa ustalenia szczegółowych zasad ponoszenia odpłatności za pobyt w ośrodku wsparcia- schronisku dla osób bezdomnych. Zgodnie z ustawą o pomocy społecznej art. 17 ust. 1 pkt 3 z dnia 12 marca 2014 r.  udzielenie schronienia osobom tego pozbawionym, w tym bezdomnym jest zadaniem własnym Gminy o charakterze obowiązkowym. Jest to świadczenie niepieniężne przysługujące osobom, które nie są w stanie zapewnić sobie miejsca noclegowego we własnym zakresie. Na terenie Gminy Baranów Sandomierski powyższe zadanie realizuje Miejsko-Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej za pomocą Schroniska dla Bezdomnych w Tarnobrzegu do którego osoby bezdomne, pozbawione schronienia kierowane są na podstawie pisemnego skierowania podpisanego przez kierownika Miejsko-Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej oraz wydanej decyzji administracyjnej podpisanej przez osobę upoważnioną. Osoby nie ponoszą opłat, jeżeli dochód osoby samotnie gospodarującej lub dochód na osobę w rodzinie nie przekracza kwoty kryterium dochodowego.

Radni podjęli również uchwałę w sprawie zmiany podziału Miasta i Gminy Baranów Sandomierski na okręgi wyborcze, ustalenia ich granic i numerów oraz liczby radnych wybieranych w każdym okręgu wyborczym. Poniżej tabela :

Nr okręgu wyborczego

Granice okręgu wyborczego

Liczba radnych wybieranych
w okręgu

1.

OSIEDLE BARANÓW SANDOMIERSKI: DĄBROWSKIEGO, FABRYCZNA, KILIŃSKIEGO, KOŚCIUSZKI, KRAKOWSKA, BP. IGNACEGO KRASICKIEGO, KRÓTKA, LANGIEWICZA, MIELECKA, PIASKI, RYNEK.

1.

OSIEDLE BARANÓW SANDOMIERSKI: GEN. LEOPOLDA OKULICKIEGO, KWIATOWA, MICKIEWICZA, OGRODOWA, PODZAMCZE, WENECJA, ZAMKOWA, ZAMKOWA OSIEDLE.

1.

SOŁECTWO DĄBROWICA: 1-113, 115-184, 330-332, 338-339.

1.

SOŁECTWO DĄBROWICA: 114, 185-329, 333-337, 340-375.

SOŁECTWO DURDY

SOŁECTWO KNAPY

SOŁECTWO DYMITRÓW DUŻY, DYMITRÓW MAŁY

SOŁECTWO KACZAKI, MARKI

SOŁECTWO SUCHORZÓW; SIEDLESZCZANY

1.

SOŁECTWO SKOPANIE: AKACJOWA, ARMII KRAJOWEJ, CEGIELNIANA, GÓRKA, GRANICA, JANA PAWŁA II 2-30 parzyste, od 31 do końca, KASZTANOWA, KOLEJOWA, KS.JERZEGO POPIEŁUSZKI, LEŚNA, MALINOWA, MIĘDZYWODZIE, MIŁA, PRZEMYSŁOWA, ROTMISTRZA PILECKIEGO, SŁONECZNA, SPACEROWA, SZKOLNA, ŚW.FLORIANA, TARNOBRZESKA, WIEJSKA, WSPÓLNA.

OSIEDLE SKOPANIE: MICKIEWICZA 1-7, SŁOWACKIEGO

1.

OSIEDLE SKOPANIE: AL.GEN.SIKORSKIEGO, BOLESŁAWA CHROBREGO, BOLESŁAWA ŚMIAŁEGO, DĄBRÓWKI, JANA PAWŁA II 1-29 nieparzyste, KARDYNAŁA WYSZYŃSKIEGO, KAZIMIERZA ODNOWICIELA, KAZIMIERZA WIELKIEGO, KRÓTKA, MICKIEWICZA 8, MIESZKA I, OGRODOWA, PARKOWA, PIASTOWSKA, ŚW.JADWIGI KRÓLOWEJ, WŁADYSŁAWA ŁOKIETKA, MIELECKA numery nieparzyste, ZŁOTA, WRZOSOWA, BRZOZOWA, DĘBOWA.

SOŁECTWO ŚLĘZAKI

1.

SOŁECTWO WOLA BARANOWSKA: ALEJA WIERZBOWA, BOROWA, GLINÓW, GÓRKA, GRANICA, GROCHOWIAKI, HOLENDRY, LEŚNA, OGRODOWA, POLNA, POTOK, SZKOLNA, ŚREDNIÓWKA, WSCHODNIA, WYSOKIE, ŻYWIECKA.

1.

SOŁECTWO WOLA BARANOWSKA: KRAKOWSKA, KS. JÓZEFA MASTALERZA, MŁODYCH, POŁUDNIOWA, PUSTKI, SŁONECZNA, SOŁTYSIA, SPOKOJNA, SZCZEPANIE, ZACHODNIA, ZACISZNA, ZALESIE.

1

Następnym punktem sesji było wyrażenia zgody na nieodpłatne ustanowienie służebności przejazdu i przechodu na działce stanowiącej własność Gminy Baranów Sandomierski, położonej w miejscowości Wola Baranowska.

Radni podjęli również decyzję o dołożeniu kwoty 67 073,71 zł do budowy ścieżki pieszo-rowerowej w miejscowości Skopanie. W wyniku otwarcia ofert w ramach przetargu nieograniczonego jaki ogłosiło PZDW Rzeszów, najkorzystniejsza z zaoferowanych ofert wyniosła 747 073,71 zł, natomiast dotychczasowe zabezpieczenie środków wynosiło 570 000,00 zł. W związku z powyższym aby jak najszybciej rozstrzygnąć przetarg zachodzi konieczność zabezpieczenia brakującej kwoty. Odcinek ścieżki który planowany jest do realizacji to 545 mb i obejmuje odcinek od ul. Leśnej do skrzyżowania z ul. Międzywodzie.

Ostatni projekt uchwały, który został poddany pod głosowanie dotyczył zmian budżetu na rok 2018, zwiększenia dochodów o kwotę 67 073,71 zł z tytułu dotacji otrzymanej po dokonaniu końcowego rozliczenia zadania realizowanego przy udziale środków z Unii Europejskiej tj. „Termomodernizacja budynków komunalnych w miejscowości Baranów Sandomierski” oraz zwiększenia planu wydatków o kwotę 67 073,71 zł z przeznaczeniem na pomoc finansową dla Województwa Podkarpackiego.

Osoba aktualizująca: Michał Dolecki
Data wytworzenia: 2018-08-02