Podsumowanie obrad LVI sesji Rady Miejskiej w Baranowie Sandomierskim.

29-08-2018

Podczas sesji przegłosowano 6 projektów uchwał. Pierwszy punkt obrad dotyczył uchwalenia Statutu Środowiskowego Domu Samopomocy w Knapach, który oficjalnie rozpoczął swoją działalność w nowym miejscu.

Następnym tematem, nad którym dyskutowano była sprawa wyrażenia zgody na sprzedaż nieruchomości gruntowych niezabudowanych, stanowiących własność gminy Baranów Sandomierski, położonych w miejscowości Dąbrowica, w trybie bezprzetargowym. Radni podjęli również uchwałę dotyczącą wyrażenia zgody na nieodpłatne nabycie nieruchomości gruntowej, zabudowanej zabytkową figurą św. Jana Nepomucena, położonej w miejscowości Baranów Sandomierski, w gminny zasób nieruchomości. Przypomnijmy, że w związku z koniecznością wykonania renowacji XVIII wiecznej figury Św. Jana Nepomucena wpisanej do rejestru zabytków województwa podkarpackiego, położonej w Baranowie Sandomierskim, zaszła konieczność dokonania podziału działki i wydzielenia terenu o powierzchni 10m2 na którym znajduje się zabytkowa figura jako miejsca publicznego z dostępem od strony ul. Mickiewicza. Rodzina do której należy w/w powierzchnia, wyraziła taką wolę i zdecydowała się na nieodpłatne przekazanie w zasoby gminy Baranów Sandomierski nowo wydzielonej działki.

Następnym punktem sesji była sprawa ustalenia zasad usytuowania miejsc sprzedaży i podawania napojów alkoholowych. Podjęto decyzję, że punkty sprzedaży napojów alkoholowych przeznaczonych do spożycia w miejscu i poza miejscem sprzedaży, powinny być zlokalizowane w odległości co najmniej 20 m od szkół, przedszkoli oraz kościołów. Radni debatowali również nad projektem uchwały, który dotyczył ustalenia maksymalnej liczby zezwoleń na sprzedaż napojów alkoholowych przeznaczonych do spożycia poza miejscem sprzedaży jak i w miejscu sprzedaży. Podjęcie rozmów na ten temat było wynikiem nowelizacji ustawy, która nakłada na Radę Gminy obowiązek ustalenia w drodze uchwały maksymalnej liczby zezwoleń na sprzedaż napojów alkoholowych. Ostatni projekt uchwały, który został poddany pod głosowanie dotyczył zmian budżetu na rok 2018.

Osoba aktualizująca: Michał Dolecki
Data wytworzenia: 2018-08-29