Podsumowanie obrad VI sesji Rady Miejskiej w Baranowie Sandomierskim

28-02-2019

Podczas sesji przegłosowano 9 projektów uchwał. Pierwszy punkt obrad dotyczył programu osłonowego w zakresie dożywiania „Posiłek w szkole” na lata 2019 – 2023.

Następnie Radni dyskutowali nad sprawą wyrażenia zgody na nieodpłatne przekazanie na rzecz Powiatu Tarnobrzeskiego nieruchomości gruntowych (na których zlokalizowana jest droga powiatowa), stanowiących własność Gminy Baranów Sandomierski.

Podjęto również uchwałę w sprawie zabezpieczenia środków finansowych na wykonanie zadania inwestycyjnego pn. „Budowa Otwartych Stref Aktywności na terenie Gminy Baranów Sandomierski”.

Gmina Baranów Sandomierski planuje aplikować o środki na realizację zadania w ramach ogłoszonego przez Ministerstwo Sportu i Turystyki naboru wniosków na edycję 2019. Zakres rzeczowy planowany do realizacji, obejmuje budowę czterech otwartych stref aktywności, w tym trzy w wariancie rozszerzonym – plac zabaw, siłownia zewnętrzna, strefa relaksu oraz jedna w wariancie podstawowym – siłownia zewnętrzna i strefa relaksu. Strefy OSA  powstaną w miejscowościach: Durdy, Knapy, Kaczaki i Suchorzów.

Kolejnymi punktami sesji były sprawy związane z: przyjęciem aktualizacji dokumentu „Sołeckiej Strategii Rozwoju Wsi Ślęzaki" , zmianami w uchwale Nr V/34/19 w sprawie uchwalenia Wieloletniej Prognozy Finansowej na lata 2019-2034, czy zmianami Uchwały Nr XXXVIII/292/2017 w sprawie dostosowania sieci szkół podstawowych i gimnazjów do nowego ustroju szkolnego w Gminie Baranów Sandomierski na okres od dnia 1 września 2017 r. do 31 sierpnia 2019 r. Omówiono również zmiany budżetu na rok 2019, w którym zabezpieczono środki między innymi na:

- Ścieżkę przyrodniczo-dydaktyczną w Ślęzakach,

- Termomodernizację budynku OSP w Knapach,

- Wykonanie dokumentacji na dalszą rozbudowę sieci kanalizacji sanitarnej na terenie Gminy Baranów Sandomierski.

Ostatnie projekty uchwał, które zostały poddane pod głosowanie, dotyczyły przystąpienia do sporządzenia miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego dla obszarów położonych w miejscowościach: Suchorzów, Skopanie, Siedleszczany oraz Dąbrowica. Celem opracowania będzie wyznaczenie terenów pod budowę farmy fotowoltaicznej.

W związku z planami budowy chlewni na 1996 stanowisk wraz z infrastrukturą techniczną i obiektami towarzyszącymi w miejscowości Dymitrów Mały, przez firmę GOBARTO S.A. – Rada Miejska podjęła jednogłośnie stanowisko wyrażając swój zdecydowany sprzeciw w sprawie w/w inwestycji.

Poniżej link do nagrania wideo z sesji: https://www.youtube.com/watch?v=EkaYitlLqZE

Osoba aktualizująca: Marek Barszcz
Data wytworzenia: 2019-02-28