Podsumowanie obrad XLIX sesji Rady Miejskiej w Baranowie Sandomierskim.

15-02-2018

W środę 14 lutego miała miejsce XLIX sesja Rady Miejskiej w Baranowie Sandomierskim. Sesja odbyła się w sali kameralnej Miejsko-Gminnego Domu Kultury w Baranowie Sandomierskim. Przewodniczący Rady Miejskiej rozpoczął sesję od odczytania wspomnienia śp. Kazimiery Kwiatkowskiej zmarłej 12 lutego, byłej długoletniej Radnej Rady Miejskiej oraz odznaczonej Tytułem Honorowym "Zasłużony dla Miasta i Gminy Baranów Sandomierski". Radni oraz wszyscy przybyli na sesję uczccili pamięć zmarłej minutą ciszy.

Podczas obrad przegłosowano 7 projektów uchwał. Pierwszy punkt obrad dotyczył zmiany uchwały w sprawie nadania nazw ulicom w miejscowości Knapy. Było to związane z korektą numeracji działek pod drogami. Kolejnym punktem nad którym pochylili się miejscowi Radni było wprowadzenie zmian do uchwały w sprawie wyrażenia zgody na udzielenie bonifikaty od ceny sprzedaży lokali mieszkalnych będących własnością Gminy Baranów Sandomierski, w trybie bezprzetargowym, na rzecz obecnych najemców. Te zmiany przewidują możliwość kupna lokali mieszkalnych przez obecnych użytkowników w ratach, na określonych w uchwale warunkach. Po pozytywnie zakończonym głosowaniu w/w uchwały, zebrani Radni wyrazili zgodę na sprzedaż w trybie przetargowym, nieruchomości gruntowych (będących własnością gminy Baranów Sandomierski) położonych w miejscowości Dąbrowica- co było kolejnym punktem Obrad. Następnie poruszono kwestie związane z uchwałą podjętą dnia 28 grudnia 2017 roku, w sprawie udzielenia pomocy finansowej Powiatowi Tarnobrzeskiemu na realizację zadania w 2018 roku. W ramach dotacji gmina Baranów Sandomierski udzieli pomocy na poniższe inwestycje, które będą realizowane na obszarze naszej Gminy przez Powiat tj:

1) „Przebudowa drogi powiatowej Nr 1117R relacji Tarnowska Wola – Wola Baranowska w zakresie budowy chodnika w miejscowości Kaczaki – etap III” – 35 000,00 zł

3) „Przebudowa drogi powiatowej nr 1117R relacji Tarnowska Wola – Wola Baranowska w zakresie budowy chodnika od remizy OSP do Domu Ludowego w miejscowości Dąbrowica – etap IV” – 65 000,00 zł

Kolejne 2 punkty sesji, były związane ze zmianą budżetu na rok 2018 oraz zmianami w Wieloletniej Prognozie Finansowej na lata 2018- 2029. Ostatnim punktem Obrad była uchwała, która dotyczyła przeprowadzenia postępowania scaleniowego w miejscowości Wola Baranowska. Rada Miejska zobowiązała się do pokrycia kosztów wykonania założeń do projektu scalenia i wymiany gruntów przez Podkarpackie Biuro Geodezji i Terenów Rolnych w Rzeszowie, w przypadku nieuzyskania dofinansowania do tego zadania ze środków PROW na lata 2014-2020.

Osoba aktualizująca: Michał Dolecki
Data wytworzenia: 2018-02-15