Podsumowanie prac wykonanych w ciągu roku przez pracowników grupy robót publicznych

30-12-2016

W roku 2016 liczba osób zatrudnionych do prac społeczno-użytecznych przy Urzędzie Miasta i Gminy w Baranowie Sandomierskim liczyła średnio 20 osób. Były to osoby bezrobotne, zarejestrowane w Urzędzie Pracy, które zatrudnienie na terenie Gminy znalazły na okres min. 6 msc. Prace zlecane bezpośrednio przez Urząd były zróżnicowane, począwszy od prostych prac typu zbieranie śmieci przy drogach na terenie Gminy, likwidacja dzikich wysypisk śmieci, wycinka zakrzaczeń przy drogach, koszenie traw we wszystkich sołectwach, zwalczanie barszczu sosnowskiego, nasadzenia drzew i krzewów, poprzez nieco trudniejsze prace jak: remonty przystanków autobusowych, altan, remonty chodników poprzez przełożenie lub ułożenie nowej kostki brukowej, remonty placów zabaw na terenie Gminy,  remonty w domach ludowych i remizach OSP na terenie Gminy, wykonanie wylewek betonowych i układanie płytek. Pracownicy robót wykonywali również prace polegające na przebudowie ogrodzenia między innymi na stadionie w Baranowie Sandomierskim i Woli Baranowskiej oraz budowie nowego ogrodzenia przy remizie w Knapach. Prowadzone były również roboty przy drogach gminnych jak np. uzupełnienia poboczy, remont dróg i skrzyżowań, montaż progów zwalniających, uzupełnienie oznakowań przy drogach gminnych jak również przedłużenie przepustów drogowych.  Naprawiano dachy na budynkach gminnych poprzez wykonanie obróbek, uszczelnienie nieszczelności czy uzupełnienie orynnowań jak również remonty i zabezpieczenia kominów przed kawkami. Wykonano nową konstrukcję i pokrycie dachu na budynku magazynowym w Dąbrowicy. Odmalowano domy ludowe, świetlice i remizy. Rozebrano w centrum Baranowa Sandomierskiego budynek, który stanowił zagrożenie dla bezpieczeństwa.

Osoby z grupy interwencyjnej w ciągu roku zebrały 468 worków śmieci pochodzących z terenu Gminy Baranów Sandomierski.

Dzięki tym osobom nasze ulice, lasy i place są czyste, a co za tym idzie przyjazne dla oczu i środowiska.

Osoba publikująca: Marek Barszcz
Osoba aktualizująca: Marek Barszcz