Podsumowanie projektu w Ślęzakach

29-09-2020

Tegoroczne doposażenie placu zabaw było ostatnim etapem zadania zapoczątkowanego w 2017 roku. Dofinansowanego w ramach Podkarpackiego Programu Odnowy Wsi na lata 2017-2020  z budżetu Województwa Podkarpackiego.

Przez ostatnie trzy lata padło wiele istotnych decyzji. W dniu 26 marca 2017 roku podjęło uchwałę o wyrażeniu woli przystąpienia do „Podkarpackiego Programu Odnowy Wsi na lata 2017-2020”.

Uchwałą Rady Miejskiej z dnia 30 marca 2017 roku przyjęto sołectwo Ślęzaki, do „Podkarpackiego Programu Odnowy Wsi na lata 2011-2016”.

W maju 2017 roku przy udziale mieszkańców miejscowości Ślęzaki opracowano SOŁECKĄ STRATEGIĘ ROZWOJU WSI, a następnie złożono wniosek   o dofinansowanie realizowanego zadania.

W 2017 r. w ramach I etapu zadania uporządkowano teren wokół stawu i częściowo zagospodarowano.  Wykonano ogrodzenie, zamontowano ławki parkowe oraz drewniany pomost na grobli przy stawie.

W 2018 r.  w ramach II etapu zadania doposażono utworzone miejsce integracji i aktywizacji społecznej w urządzenia siłowni zewnętrznej, dodatkowe ławki oraz palenisko. W ramach zadania powstało miejsce pamięci o miejscowości Ślęzaki, w którym zamontowano 4 dwustronne tablice pamiątkowe, prezentujące miejscowość „wczoraj i dziś”, a w szczególności jej historię, walory turystyczne, najważniejsze zabytki oraz informacje o jej wybitnych mieszkańcach. Pomost który wykonany został                  w ramach I etapu zadania zyskał dodatkową barierkę. Wykonano dodatkowe dojście dla pieszych, a nad głównym wejściem zamontowano bramę wjazdową zachęcającą wszystkich do wspólnej integracji i aktywnego spędzania czasu na świeżym powietrzu.

W 2019 r. częściowo doposażono miejsce integracji i aktywizacji społecznej w urządzenia placu zabaw oraz obiekty małej architektury, tj.: ławki parkowe, kosz na śmieci i 2 lampy solarne.

W tym roku udało się doposażyć miejsce integracji  i aktywizacji społecznej w kolejne urządzenia placu zabaw, tj.:  karuzeli, huśtawki ważki oraz zestawu zabawowego oraz obiekty małej architektury.

W uroczystym podsumowaniu, w dniu 23września wzięli udział m.in. Ewy Draus W-ce Marszałek Województwa Podkarpackiego, Jerzy Sudoł Starosta Powiatu Tarnobrzeskiego oraz Jacek Rożek W-ce Starosta Powiatu Tarnobrzeskiego

Miejsce to jeszcze cztery lata temu stanowiło nieużytek psujący estetykę miejscowości, w chwili obecnej zachęca do wspólnej integracji wszystkich mieszkańców.

Osoba publikująca: Magdalena Kosztur
Osoba aktualizująca: Magdalena Kosztur