Podsumowanie Projektu „Wyginamy się śmiało, ale to ciągle jest za mało”

07-01-2020

Od września do końca grudnia 2019 roku,  Stowarzyszenie Wspierania Aktywności Lokalnej ”GAJ” w Woli Baranowskiej realizowało projekt „Wyginamy się śmiało, ale to ciągle jest za mało’’ dofinansowany ze środków programu „Działaj Lokalnie” Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności realizowanego przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce oraz Ośrodka Działaj Lokalnie w Fundacji Fundusz Lokalny SMK. W ramach projektu zorganizowane zostały zajęcia z akrobatyki dla dzieci powyżej 6 roku życia, oraz zakupione  materace w celu zabezpieczenia dzieci przed urazami podczas zajęć.   Hasło promujące projekt „Wyjdź z wirtualnego świata, zapisz się na zajęcia z akrobatyki, a emocji na żywo Ci nie zabraknie” okazało się trafione, ponieważ projekt przewidywał udział 30 osób, jednak zajęcia okazały się na tyle interesujące dla dzieci, że ostatecznie w projekcie  udział wzięło 54 osoby.  Przez 4 miesiące dziewczynki i chłopcy nie tylko wzmacniali swoją sprawność fizyczną, ale również uczyli się współpracy w grupie, konsekwencji w dążeniu do celu, satysfakcji z sukcesów własnych i grupy. Zajęcia odbywały się z dwóch grupach wiekowych klasy 1-3 oraz klasy 4-8, prowadzone były przez Panią Dorotę Pluta profesjonalnego instruktora akrobatyki z Akademii Tańca ART. Dance z Nowej Dęby, na hali sportowej przy szkole w Woli Baranowskiej. Na zakończenie odbył się pokaz umiejętności akrobatycznych dla rodziców i mieszkańców  w którym wzięło udział ponad 100 osób. Dla wszystkich uczestników i widzów przygotowany był zdrowy poczęstunek w postaci soków owocowo-warzywnych i owoców.

Dofinansowano ze środków programu „Działaj Lokalnie” Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności realizowanego przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce oraz Ośrodka Działaj Lokalnie w Fundacji Fundusz Lokalny SMK.

Osoba publikująca: Ewelina Biała
Osoba aktualizująca: Jakub Marek