Pomoc dla służby zdrowia od Gminy Baranów Sandomierski

07-05-2020

W związku z wprowadzonym stanem epidemii na terenie całego kraju oraz ogromnym zapotrzebowaniem placówek opieki zdrowotnej w niezbędny sprzęt ochrony osobistej pracowników szpitali, dbających o zdrowie naszych mieszkańców, Gmina Baranów Sandomierski postanowiła udzielić wsparcia finansowego na ten cel w wysokości 20 tys.  zł na rzecz Samodzielnego Publicznego Zespołu Zakładów Opieki Zdrowotnej w Nowej Dębie. Dotacja celowa obejmuje zakup środków ochronnych, dezynfekujących i sprzętu niezbędnego do przeciwdziałania COVID-19.

Już na początku walki z pandemią koronawirusa nowodębski szpital apelował o pomoc. Ogromne zużycie środków ochrony osobistej, sprawiło, że władze lecznicy prosiły o przekazanie środków ochronnych na rzecz pracowników. Od momentu ogłoszenia stanu zagrożenia epidemicznego szpital otrzymał wsparcie od wielu firm i instytucji – zarówno materialne, jak i finansowe. Zdrowie i życie ludzkie jest dla nas najważniejsze. Dlatego w związku z pandemią koronowirusa podjęte zostały działania, których celem jest profilaktyka i zapewnienie pomocy osobom i instytucjom wymagającym wsparcia.

Osoba publikująca: Ewelina Biała
Osoba aktualizująca: