Pomoc finansowa dla jednostek OSP z terenu Powiatu

06-04-2017

Jednostki Ochotniczych Straży Pożarnych z terenu Powiatu Tarnobrzeskiego otrzymają finansowe wsparcie na zakup niezbędnego wyposażenia oraz prace remontowe w remizach. O potrzebie wspierania Jednostek OSP mówi Paweł Bartoszek, Starosta Powiatu Tarnobrzeskiego. - O pomoc zwróciły się do nas poszczególne jednostki straży pożarnej z wyszczególnieniem zadań, na które chcą przeznaczyć pieniądze. Są to nieduże kwoty jeśli chodzi o skalę potrzeb, ale doraźnie pomogą w zakupie umundurowania, sprzętu czy też remoncie świetlic.

Na Gminę Baranów Sandomierski przeznaczono:

- OSP Dymitrów Duży – dofinansowanie zakupu materiałów do wykonania zadaszenia oraz wyposażenia - 2.000,00 zł

- OSP Baranów Sandomierski – modernizacja bram garażowych - 5.000,00 zł

- OSP Suchorzów – zakup systemu selektywnego wywoływania - 3.000,00 zł

- OSP Skopanie – budowa remizy - 10.000,00 zł

- OSP Marki - zakup systemu selektywnego wywoływania - 5.000,00 zł

Jednostki OSP z każdej z gmin Powiatu Tarnobrzeskiego otrzymały po 25 tys. Zł.

Osoba publikująca: Lidia Ciesielska
Osoba aktualizująca: