POŚWIĘCENIE I PRZEKAZANIE SAMOCHODU marki „HONKER” dla OSP Dymitrów Mały

13-11-2014

Uroczystość rozpoczęła się od meldunku, który Dyrektorowi Zarządu Wykonawczego Oddziału Wojewódzkiego ZOSP RP w Rzeszowie - Edwardowi Szlichcie złożył dowódca placu Jacek Sawicki, a następnie przy dźwiękach Mazurka Dąbrowskiego na maszt wciągnięta została flaga państwowa. Powitania gości i zapoznania z historią jednostki dokonał prezes OSP Dymitrów Mały dh Lesław Badawika. W uroczystości wzięli udział m.in. Radny Sejmiku Województwa Podkarpackiego Władysław Stępień, Starosta Tarnobrzeski Krzysztof Pitra, Dyrektor Zarządu Wykonawczego Oddziału Wojewódzkiego ZOSP RP w Rzeszowie Edward Szlichta, Komendant Miejski PSP w Tarnobrzegu st. bryg. Andrzej Babiec Prezes Zarządu Oddziału Powiatowego ZOSP w Tarnobrzegu Kazimierz Ślęzak, Wiceprzewodniczący Rady Powiatu Grzegorz Ślęzak, Przewodniczący Rady Miejskiej Kazimierz Idzik, wraz z radnymi miasta i gminy, Burmistrz Miasta i Gminy Jacek Hynowski, Zastępca Burmistrza Jan Pelczar, Skarbnik Gminy Alina Zasadnia wraz z pracownikami. Wśród gości byli także prezesi i naczelnicy z jednostek z terenu Gminy Baranów Sandomierski, poczty sztandarowe oraz mieszkańcy Dymitrowa Małego.

Oficjalnego przekazania kluczyków i dowodu rejestracyjnego samochodu  dokonali  Edward Szlichta Dyrektor Zarządu Wykonawczego Oddziału Wojewódzkiego ZOSP RP w Rzeszowie, Krzysztof Pitra - Starosta Tarnobrzeski, Jacek Hynowski - Burmistrz Miasta i Gminy Baranów Sandomierski jednocześnie Prezes ZOMG ZOSP RP. Otrzymane akcesoria naczelnik OSP Jacek Sawicki, przekazał dh Krystianowi Kosztur, który  jako kierowca będzie  odpowiedzialny za utrzymanie pojazdu w pełnej sprawności i gotowości operacyjnej.  Następnie odczytana została decyzja KM PSP w Tarnobrzegu o włączeniu samochodu  „HONKER”  do podziału bojowego, co oznacza, że od tej chwili samochód rozpoczął swoją służbę.

Następnie  ks. Andrzej Machowicz - proboszcz parafii i jednocześnie kapelan strażaków dokonał poświęcenia samochodu i sprzętu znajdującego się na wyposażeniu OSP Dymitrów Mały.

Symbolicznego ,,chrztu” samochodu dokonali chrzestni, Zofia Badawika  oraz Burmistrz Miasta i Gminy  Jacek Hynowski.  Co prawda butelka szampana za pierwszym razem  jeszcze się ,,obroniła”, ale już poprawka Burmistrza  była skuteczna. Samochód otrzymał imię ,,Lech” na cześć prezesa  jednostki.

Ta uroczystość była także okazją do wręczenia medali ,,za zasługi dla pożarnictwa” zasłużonym druhom oraz odznak ,,Strażak Wzorowy”- najmłodszym stażem strażakom, którzy po ukończeniu stosownych szkoleń stali się pełnoprawnymi członkami  JOT–u.

Na zakończenie uroczystości głos zabrali zaproszeni goście, którzy gratulując jednostce
z Dymitrowa Małego tak wspaniałego pojazdu życzyli bezpiecznej, spokojnej służby oraz jak najmniejszej liczby wyjazdów do akcji ratowniczo-gaśniczych, a korzystania z samochodu tylko przy okazji szkoleń i ćwiczeń.

Ceremonia poświęcenia samochodu strażackiego - Osp Dymitrów Mały - GALERIA

Osoba publikująca: Tomasz Priuś