Powiat Tarnobrzeski udzieli finansowego wsparcia na drogowe inwestycje w gminie Baranów Sandomierski i Nowa Dęba

05-11-2015

Na sesji Rady Powiatu Tarnobrzeskiego, w dniu 29 października, radni podjęli kluczowe uchwały, które pozwolą na realizację drogowych inwestycji na terenie gminy: Baranów Sandomierski i  Nowa Dęba. Podejmując stosowne uchwały, radni dali zielone światło Zarządowi Powiatu Tarnobrzeskiemu, który zdecydował o przekazaniu finansowego wsparcia gminie Baranów Sandomierski oraz modernizacji drogi powiatowej na terenie gminy Nowa Dęba.

Pierwsza z kluczowych uchwał mówi o zaciągnięciu zobowiązania finansowego na 2016 rok w celu udzielenia pomocy finansowej dla gminy Baranów Sandomierski w kwocie 60 tysięcy złotych z przeznaczeniem na realizację zadania p.n. „Budowa drogi dojazdowej do LHS w miejscowości Wola Baranowska". W związku z wnioskiem gminy Baranów Sandomierski i ogłoszonym naborem wniosków o dofinansowanie zadań w ramach Programu rozwoju gminnej i powiatowej infrastruktury drogowej na lata 2016 – 2019  Zarząd Powiatu  zawnioskował o zabezpieczenie w budżecie 2016 roku na poczet udzielenia pomocy finansowej kwoty 60 tysięcy złotych.

O strategicznym i kluczowym znaczeniu inwestycji mówił w trakcie sesji Krzysztof Pitra, wicestarosta Powiatu Tarnobrzeskiego. - Jest to kluczowa droga i inwestycja na terenie gminy Baranów Sandomierski. Ponadto ta droga dodatkowo odciąży nasze drogi powiatowe na terenie gminy Baranów, po których poruszają się ciężkie samochody  - argumentował wicestarosta Krzysztof Pitra.

Przekazanie środków finansowych w ramach pomocy finansowej, nastąpi na podstawie umowy zawartej pomiędzy Powiatem Tarnobrzeskim a Gminą Baranów Sandomierski.

Druga kluczowa uchwała mówi o  zaciągnięciu zobowiązania dotyczącego finansowania w roku 2016 zadania pn. „Przebudowa drogi powiatowej Nr 1127R – ulica Kościuszki w Nowej Dębie w km 1 + 030 – do 1 + 584”. Uchwała jest odpowiedzią na decyzję Wojewody Podkarpackiego, który 30 września 2015 ogłosił nabór wniosków na budowę – przebudowę dróg lokalnych realizowanych w 2016 roku w ramach w ramach Programu Rozwoju Gminnej i Powiatowej Infrastruktury Drogowej na lata 2016 – 2019.

Zarząd Powiatu Tarnobrzeskiego zaproponował do realizacji zadanie pod nazwą „Przebudowa drogi powiatowej Nr 1127R – ulica Kościuszki w Nowej Dębie w km 1 + 030 – do 1 + 584  o wartości kosztorysowej 1.030.000 zł. W ramach programu zadanie może być finansowane z budżetu państwa do 50 % wartości. Gmina Nowa Dęba zadeklarowała udział finansowy w kwocie 250.000 zł.

Radni Powiatu Tarnobrzeskiego zdecydowali o zaciągnięciu  zobowiązania na 2016 rok w kwocie do 300 tysięcy złotych   na częściowe sfinansowanie przebudowy tej drogi.

Więcej informacji udzieli starosta Paweł Bartoszek lub wicestarosta Krzysztof Pitra

Osoba publikująca: Anna Smykla
Osoba aktualizująca: