Powiatowy Finał Ogólnopolskiego Konkursu Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym

12-05-2016

Pod kierownictwem Romana Szaro naczelnika Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Tarnobrzegu do zmagań stanęli reprezentanci szkół podstawowych i gimnazjalnych, którzy po eliminacjach gminnych zakwalifikowali się do powiatowego etapu turnieju. Sprawdzano nie tylko wiedzę teoretyczną z zakresu ruchu drogowego ich zastosowanie oraz praktyczne umiejętności. Na laureatów czekały rowery, puchary oraz inne upominki.

Nagrody wręczyli: p.o. Komendanta Miejskiego Policji w Tarnobrzegu nadkomisarz Stanisław Sekuła, dyrektor Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego Kamil Kalinka oraz starosta tarnobrzeski Paweł Bartoszek.

- Okazuje się, że mimo tak młodego wieku zasady ruchu drogowego nie mają przed Wami tajemnic. Jestem przekonany, że turniej, który ma za zadanie przede wszystkim uczyć bezpiecznego zachowania na drodze, przyłoży się na praktykę i zachowanie w życiu codziennym. Korzystając z okazji chciałbym Wam życzyć udanych ale i bezpiecznych wakacji – mówił do zwycięzców starosta.

Do finału wojewódzkiego zakwalifikowały się drużyny ze Szkoły Podstawowej i Gimnazjum w Woli Baranowskiej, Szkoły Podstawowej nr 4 i gimnazjum nr 4 z Tarnobrzega. Wyłoniono także zwycięzców indywidualnych: reprezentant szkoły gimnazjalnej Wojciech Furdyna z Woli Baranowskiej oraz szkół podstawowych - Kacper Grzywacz z Gorzyc.

Osoba publikująca: Lidia Ciesielska
Osoba aktualizująca: