Powstają kolejne Otwarte Strefy Aktywności

17-07-2019

Dobra kondycja i zdrowie, a także integracja młodszych i starszych – to główne założenia Otwartych Stref Aktywności, które obecnie powstają w Durdach, Knapach, Kaczakach i Suchorzowie. Aby inwestycja była gotowa na czas (koniec sierpnia bieżącego roku), prace od samego początku ruszyły pełna parą.

Tak zwane OSY, budowane są w II wariantach: podstawowym (tj. siłownia plenerowa, strefa relaksu, zagospodarowanie zieleni) oraz rozszerzonym, gdzie dodatkowo znajdzie się jeszcze plac zabaw o charakterze sprawnościowym. Całkowity koszt inwestycji to blisko 382 tys. zł, w tym 175 tys. zł pozyskanych w ramach dofinansowania ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki.

Kontynuując sportowy wątek, warto również dodać, że Samorząd zlecił wykonanie konserwacji boisk ze sztuczną nawierzchnią na terenie Gminy. Prace polegały na: odświeżeniu i prostowaniu pozaginanych oraz połamanych włókien trawy, usunięciu z boiska wszelkiego rodzaju zanieczyszczeń, podklejeniu nawierzchni oraz uzupełnieniu świeżego granulatu. Dzięki takim zabiegom boiska zachowają swoje pierwotne parametry do bezpiecznego i przyjemnego uprawiania sportu. Całkowity koszt konserwacji wyniósł 10 tys. zł.

Osoba aktualizująca: Michał Dolecki
Data wytworzenia: 2019-07-17