Powstaną nowe linie autobusowe w Gminie

28-08-2019

26 sierpnia w Rzeszowie, Stalowej Woli i Jarosławiu odbyły się uroczystości podpisania umów w ramach Funduszu Rozwoju Przewozów Autobusowych. – Wartość wniosków złożonych na Podkarpaciu jest najwyższa w kraju – podkreślił  wiceminister infrastruktury Rafał Weber.

W naborze wniosków o objęcie w 2019 r. dopłatą do przewozów autobusowych o charakterze użyteczności publicznej ze środków Funduszu rozwoju przewozów autobusowych wzięło udział 17 podmiotów (organizatorów) w tym: związek gmin, związek powiatowo-gminny , 9 gmin , 6 powiatów.

Pozytywną ocenę otrzymało 16 wniosków złożonych przez:  Związek Gmin „PKS” Rzeszów, Powiatowo-Gminny Związek Komunikacyjny w Powiecie Jasielskim, Powiat Krośnieński, Powiat Sanocki,  Powiat Brzozowski, Powiat Stalowowolski, Powiat Łańcucki, Powiat Jarosławski, Gminę Baranów Sandomierski, Gminę Wiśniowa, Gminę Krzywcza,  Gminę Tuszów Narodowy, Gminę Przecław, Gminę Wojaszówka, Gminę Kolbuszowa, Gminę Stubno. Umowy z organizatorami podpisały wojewoda podkarpacki Ewa Leniart i wicewojewoda podkarpacki Lucyna Podhalicz.

Dopłaty przeznaczone będą na dofinansowanie 207 linii komunikacyjnych na Podkarpaciu. Łączna kwota dofinansowania to 3 293 278 zł. Nowymi przewozami autobusowymi zostanie objętych 80 gmin w 11 powiatach województwa podkarpackiego, tj. ok. 900 000 mieszkańców.

W ramach złożonego wniosku o objęcie w 2019 roku dopłatą do przewozów autobusowych o charakterze użyteczności publicznej, Gmina Baranów Sandomierski otrzymała dofinansowanie na realizację w/w zadania.

W związku z powyższym w dniu 26 sierpnia 2019 roku w Rzeszowie Burmistrz Miasta i Gminy Baranów Sandomierski podpisał umowę z Wojewodą Podkarpackim w sprawie udzielenia dofinansowania do przewozów autobusowych o charakterze użyteczności publicznej.

Od 2 września 2019 roku Gmina Baranów Sandomierski planuje utworzyć 4 linie komunikacyjne:

Linia nr 1. Kaczaki - Ślęzaki przez Marki

Linia nr 2. Baranów Sandomierski - Skopanie przez Skopanie Górka

Linia nr 3. Siedleszczany - Baranów Sandomierski przez Suchorzów i Skopanie

Linia nr 4. Baranów Sandomierski - Baranów Sandomierski przez Dymitrów Duży i Dymitrów Mały.

Z przewozów na w/w liniach będą również korzystały dzieci, które będą dowożone do szkół znajdujących się na terenie gminy.

Więcej szczegółów wkrótce.

Źródło: https://rzeszow.uw.gov.pl