Prace przy zbiorniku Gręboszów zakończone.

25-05-2018

W dniu dzisiejszym dokonano odbioru robót dotyczących zabezpieczenia skorupy zbiornika wodnego tzw. Gręboszów w Dymitrowie Małym. Konieczność wykonania w/w prac wynikała z pękania ścian budynku mieszkalnego zlokalizowanego w obrębie zbiornika. Celem wykonanych robót jest zaniechanie bądź ograniczenie w dużym stopniu negatywnego wpływu zbiornika na nieruchomość budowlaną.

Zakres prac obejmował wykonanie palisady przy stopie skorupy i ubezpieczenie kiszką faszynową skarpy oraz samej skorupy zbiornika. Technologia przyjętych robót z punktu widzenia założonych celów była najkorzystniejszą z punktu finansowego jak również technicznego.

Wykonawcą zadania był Rejonowy Związek Spółek Wodnych w Tarnobrzegu, który udzielił 36-miesięcznej gwarancji na wykonaną inwestycję. Warto podkreślić, że podczas dzisiejszego odbioru prac, Komisja nie stwierdziła żadnych usterek.

Powyższe zadanie to drugi etap prac, które realizował Rejonowy Związek Spółek Wodnych w Tarnobrzegu, bowiem już wcześniej dokonano odbioru robót dot. gruntownej konserwacji rowu melioracyjnego- przydrożnego wraz z przebudową dwóch przepustów drogowych, w ciągu drogi gminnej przy ulicy Zacisznej w Woli Baranowskiej. Zakres robót obejmował wykonanie rowu na długości ponad 700 metrów.

Całkowita wartość obu etapów inwestycji wyniosła ponad 86 tys. zł.

Osoba aktualizująca: Michał Dolecki
Data wytworzenia: 2018-05-25