Pracownia rezonansu magnetycznego w Tarnobrzegu już działa.

21-07-2017

We wtorek 18 lipca 2017 roku w Szpitalu Wojewódzkim im. Zofii z Zamoyskich Tarnowskiej w Tarnobrzegu nastąpiło uroczyste poświęcenie nowoczesnej pracowni rezonansu magnetycznego. Na uroczystość zaproszeni  zostali między innymi Marszałek Województwa Podkarpackiego, dyrektorzy szpitali oraz samorządowcy z ościennych gmin, których mieszkańcy będą korzystali z aparatu. Na zaproszenie Dyrektora Szpitala Burmistrza reprezentował Zastępca Burmistrza Marek Barszcz.
Nowoczesny aparat rezonansu kosztował pięć milionów złotych. Cztery miliony złotych dyrekcja szpitala pozyskała z Narodowego Programu Zwalczania Chorób Nowotworowych. Milion złotych dołożył samorząd województwa podkarpackiego. Adaptacja pomieszczeń na pracownię pochłonęła kolejne dwa miliony złotych. Gmina Baranów Sandomierski przeznaczyła na ten cel dotację w wysokości 20 000zł na zakup aparatury diagnostycznej dla wczesnego wykrywania nowotworów w zakresie zakupu aparatów rezonansu magnetycznego.Mamy nadzieję, że powstała pracownia będzie służyła mieszkańcom gminy Baranów Sandomierski. Życzymy mieszkańcom krótkiego terminu oczekiwania na badania oraz samych pozytywnych wiadomości po przeprowadzonych badaniach.

Osoba publikująca: Anna Smykla
Osoba aktualizująca: Anna Smykla