Prezentacja publikacji o Suchorzowie

10-12-2018

W niedzielne popołudnie 9.12.2018 roku, w Domu Ludowym w Suchorzowie, odbyło się zakończenie projektu realizowanego  przez Stowarzyszenie na Rzecz Aktywizacji Społeczności Lokalnej i Rozwoju Przedsiębiorczości w Gminie Baranów Sandomierski „Sokół”, a mianowicie zaprezentowano publikację pt. „Suchorzów w 100-lecie odzyskania przez Polskę Niepodległości”.

Koordynator projektu Małgorzata Król- Prezes Stowarzyszenia „Sokół”, przybliżyła historię pomysłu oraz przebieg samego procesu tworzenia publikacji. Następnie czytano wybrane fragmenty z broszurki - czytającymi byli obecni na sali.

Niektóre zapisy o Suchorzowie i jego mieszkańcach, ożywiły obrazy zapomniane, a warte wspomnień, niektóre rozbawiły obecnych. Były też takie, które wprawiły w zadumę. Piękną oprawę artystyczną wydarzeniu, nadał chór „CHORUS FAMILIARIS”. Największe wrażenie na słuchaczach zrobiła „Rota”, podkreślająca dodatkowo charakter patriotyczny spotkania i samego projektu.

Dla osób tworzących publikację oraz dla sponsorów zostały przygotowane podziękowania. Następnie, przy kawie i dobrym cieście, miały miejsce rozmowy, rozważania i filozoficzne przemyślenia o tym, że pamięć jest ulotna, a co zapisane na papierze, to przetrwa wieki. Przy okazji prezentacji publikacji, obecni uskładali 500 zł, na rzecz Hospicjum Św. Ojca Pio w Tarnobrzegu.

Realizacji pomysłu napisania publikacji pt. „Suchorzów w 100-lecie odzyskania przez Polskę Niepodległości” była możliwa dzięki pracy wolontariuszy, pomocy sponsorów oraz dofinansowaniu ze środków Programu „Działaj Lokalnie” Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności realizowanego przez Akademię Rozwoju Filantropii  w Polsce  oraz  Ośrodka  Działaj  Lokalnie  przy Fundacji  Fundusz  Lokalny  SMK.  Projekt  był współfinansowany  również  przez  samorząd  Województwa Podkarpackiego, Powiat Stalowowolski oraz Gminę Baranów Sandomierski.

Osoba aktualizująca: Michał Dolecki
Data wytworzenia: 2018-12-10