Prezydent RP dziękuje za Narodowe Czytanie

09-12-2016

W pierwszych dnia września cała Polska na nowo poznawała tę wielką powieść Henryka Sienkiewicza. Akcja Narodowego Czytania odbywała się pod patronatem Prezydenta Andrzeja Dudy oraz jego małżonki. Także Baranów Sandomierski zgłosił swój udział. Wspólne czytanie zorganizowane przez Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury i Bibliotekę odbyło się 1 września na rynku. Wzięło w nim udział około stu osób: władze gminy, uczniowie, nauczycielki, podopieczni Warsztatów Terapii Zajęciowej i ich opiekunowie oraz inni mieszkańcy miasta. Jednocześnie odbywał się Kiermasz Książki. Każdy, kto wziął udział w czytaniu mógł otrzymać pamiątkową pieczątkę z logo akcji.

W ostatnich dniach do MGOK-u dotarła paczka z niecodzienną zawartością: listem od Prezydenta RP oraz pięknie wydana powieść „Quo vadis” z własnoręczną dedykacją i podpisami Andrzeja Dudy i Agaty Kornhauser-Dudy.

„Dziękuję za to, że połączyło nas umiłowanie rodzimej literatury i pięknej polszczyzny. – pisze Prezydent w swoim liście – Za Państwa pośrednictwem przesyłam również wyrazy wdzięczności wszystkim, którzy w Państwa okolicy wspierali akcję i brali w niej udział. (…) Tymczasem nie zapominajmy o książkach i ich bezcennej roli w kształtowaniu postaw oraz wzorców zachowań. Czytajmy na co dzień i motywujmy do czytania najbliższe otoczenie.”

MGOK zaprasza zatem do biblioteki!

rd

Osoba publikująca: Lidia Ciesielska