Program „Czyste Powietrze”- zaproszenie na spotkanie.

21-09-2018

Serdecznie zapraszamy wszystkich mieszkańców na spotkanie związane z programem "Czyste Powietrze" na którym uzyskacie Państwo szczegółowe informacje dotyczące programu realizowanego przez Ministerstwo Środowiska.

Spotkanie odbędzie się w Środowiskowym Domu Kultury w Skopaniu, w dniu 27 września 2018 r. o godzinie 18:00.

Ministerstwo Środowiska rozpoczęło cykl spotkań w gminach dotyczący realizacji Programu priorytetowego „Czyste Powietrze”. Spotkania z mieszkańcami, prowadzone na terenie całego kraju, mają na celu poinformowanie mieszkańców jak prawidłowo ubiegać się o dofinansowanie na termomodernizację budynku oraz wymianę przestarzałych źródeł ciepła. Podstawowym celem Programu jest poprawa efektywności energetycznej istniejących zasobów mieszkalnych budownictwa jednorodzinnego oraz zdecydowane zmniejszenie emisji zanieczyszczeń do atmosfery z funkcjonujących i nowo budowanych jednorodzinnych budynków mieszkalnych. Inicjatywna skierowana jest w szczególności do osób fizycznych: właścicieli jednorodzinnych budynków mieszkalnych bądź realizujących plan budowy jednorodzinnego budynku mieszkalnego - wsparcie finansowe gruntownej termomodernizacji budynku oraz wymiany lub zakupu i montażu niskoemisyjnych źródeł ciepła.

Osoba aktualizująca: Michał Dolecki
Data wytworzenia: 2018-09-21