Program profilaktyczny "Kuszenie śmierci"

31-05-2016

Dnia 31 maja 2016 roku  w Środowiskowym Domu Kultury w Skopaniu  odbył się program profilaktyczny pt..”Kuszenie śmierci” z udziałem  znanego aktora  Lecha Dyblika.

Lech Dyblik  jest aktorem filmowym i teatralnym, który swoją popularność i sympatię widzów zyskał między innymi dzięki rolom w filmach „Czas honoru”, „Szpilki na Giewoncie”, „Niania”, „Ranczo”, „Klan”, „Świat według Kiepskich”, „Pod Mocnym Aniołem”

Artysta na spotkaniu  opowiadał  o początkach swojej drogi zawodowej , o aktorskiej karierze i drodze do osobistej katastrofy moralnej. Głównym celem programu "Kuszenie śmierci" była przestroga młodzieży przed zagrożeniami, jakie niesie ze sobą uzależnienie od różnego rodzaju używek (alkohol, narkotyki, dopalacze). Opowiadał młodzieży o własnych przeżyciach z okresu walki z uzależnieniem. Mówił i śpiewał o tym, jak nałóg niszczy całe życie człowieka. Przedstawił swoją drogę, która zaprowadziła go do choroby alkoholowej oraz swoją walkę o uwolnienie z nałogu. Mówił o szacunku do drugiego człowieka, podkreślał znaczenie rodziny, o miłości która jest ogniwem łączącym ludzi w codziennym życiu, w małżeństwie i rodzinie.

Po zakończeniu programu profilaktycznego  można było otrzymać od artysty autograf lub zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie.

Spotkanie z aktorem  zostało zorganizowane przez Gminną Komisję Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Baranowie Sandomierskim.

Osoba odpowiedzialna: Zofia Burghardt
Osoba publikująca: Anna Smykla