Projekt edukacyjny.

22-06-2018

oraz rozwijania kompetencji informatycznych i przyrodniczych

współfinansowany z Europejskiego Funduszu Społecznego

W ramach podpisanej umowy o partnerstwie pomiędzy Podkarpackim Centrum Edukacji Nauczycieli w Rzeszowie, a Gminą Baranów Sandomierski uczniowie i nauczyciele z dwóch szkół z terenu Gminy Baranów Sandomierskim, a mianowicie Zespołu Szkół i Placówek w Baranowie Sandomierskim oraz Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Ślęzakach uczestniczyli w projekcie pn. „Wykorzystanie technologii informacyjno-komunikacyjnych oraz eksperymentu w procesie nauczania oraz rozwijania kompetencji informatycznych i przyrodniczych”.

Jednym z założeń projektu było podnoszenie kompetencji cyfrowych. Dzięki szkoleniom które odbyły się na przełomie sierpnia- października 2017 roku - 24 nauczycieli kształcenia ogólnego podniosło swoje kompetencje cyfrowe w zakresie korzystania z narzędzi TIK zakupionych do szkół jak również doskonaliło umiejętności z zakresu stosowania metod aktywizujących w pracy. Szkoły uczestniczące w projekcie zostały doposażone w pomoce dydaktyczne  oraz narzędzia TIK. Zakupiony sprzęt wraz z oprogramowaniem  przyczynił się do efektywnego zrealizowania celów projektu. Publiczna Szkoła w Baranowie Sandomierskim została ponadto wyposażona w urządzenia w ramach infrastruktury sieciowo-usługowej.

Kolejnym zrealizowanym zadaniem które przewidywał projekt były zajęcia pozalekcyjne w formie warsztatów dla 197 uczniów. W okresie od listopada 2017r, do kwietnia 2018r. uczniowie Szkoły Podstawowej w Baranowie Sandomierskim uczestniczyli w 480 godzinach zajęć, natomiast uczniowie Szkoły Podstawowej w Ślęzakach zrealizowali 180 godzin, a uczniowie gimnazjum 300 godzin. Zajęcia pozalekcyjne kształtowały i rozwijały ich kompetencje cyfrowe z uwzględnieniem bezpieczeństwa w cyberprzestrzeni.

W ramach projektu dla wszystkich uczestników zajęć został zorganizowany wyjazd edukacyjny do Ośrodka Edukacji Nauczycieli w Czudcu, w którym uczniowie mogli doświadczyć praktycznego i niezwykle fascynującego wykorzystania najnowocześniejszych technologii informacyjno-komunikacyjnych. Wszystkie założenia i cele projektu zostały w pełni zrealizowane.

Osoba aktualizująca: Michał Dolecki
Data wytworzenia: 2018-06-22