Przebudowa przepustu na kanale Dymitrowsko-Młodochowskim w ciągu drogi gminnej Łowicz w Dymitrowie Dużym.

04-05-2016

W celu swobodnego przepływu wód w kanale Dymitrowsko – Młodochowskim i prawidłowego działania, zrealizowanej w ubiegłych latach inwestycji, polegającej na wybudowaniu przepompowni na kanale Dymitrowsko-Młodochowskim, konieczne było zwiększenie światła przepływu wód przez przepust drogowy w ciągu drogi gminnej Łowicz. Dotychczasowy przepust  średnicy z Ø 100 cm  nie zapewniał prawidłowego przepływu wody, a niejednokrotnie był zatykany przez Bobry powodując piętrzenie się wody i zalewanie pobliskich pól. W ramach inwestycji przewidziano  zwiększenie światła przepustu na 2Ø 140 cm – podwójny rurociąg tzw. „okular” wraz z wykonaniem betonowych - monolitycznych ścianek czołowych.

Wykonanie prac poprzedzone było koniecznością opracowania dokumentacji projektowej  jak również  uzyskaniem pozwolenia wodnoprawnego.

Wykonawcą tego zadania jest Rejonowy Związek Spółek Wodnych z Tarnobrzega . Zadanie realizowane jest w całości ze środków Gminy Baranów Sandomierski . Wartość zleconych robót to 37 000,00 zł brutto .

W związku z realizowaną inwestycją droga Łowicz jest nieprzejezdna. Mieszkańców Gminy korzystających z w/w. drogi prosimy o wyrozumiałość i korzystanie z alternatywnych dróg dojazdowych do pól uprawnych.

Osoba publikująca: Marek Barszcz
Osoba aktualizująca: Marek Barszcz