Przebudują sieć dróg w centrum Baranowa Sandomierskiego

12-09-2019

Promesy na budowę i remonty dróg w powiecie tarnobrzeskim przywiózł do Tarnobrzega w ubiegły piątek, wiceminister infrastruktury Rafał Weber. Obiecane pieniądze pochodzą z Funduszu Dróg Samorządowych. Gmina Baranów Sandomierski otrzymała z tego tytułu - 532 167, 00 zł.

W związku z powyższym, w dniu 11 września podpisano umowę z Wykonawcą na realizację I etapu zadania pn: „Przebudowa sieci dróg układu komunikacyjnego centrum Miasta Baranów Sandomierski ”, które zostanie dofinansowane w 80% ze środków otrzymanych z budżetu państwa. W ramach wykonywanych prac wyremontowana zostanie:

a) ul. Langiewicza na długości 234 mb. Prace swoim zakresem będą obejmować m.in. wykonanie nowej nawierzchni asfaltowej, przebudowę skrzyżowania z ul. Fabryczną, skrzyżowań z ul. Krótką i ul. Mickiewicza oraz przebudowę chodnika.

b) ul. Młynowa na długości 94 mb. W ramach robót wykonana zostanie nowa nawierzchnia asfaltowa, przebudowane skrzyżowanie z ul. Zamkową, skrzyżowanie z drogą wewnętrzną gminną oraz chodnik.

Inwestycję, która pochłonie ponad 360 tys. zł, będzie realizowała firma Kosikowski - Tadeusz Przedsiębiorstwo Produkcyjno-Handlowe „INTERBET”. Natomiast termin zakończenia prac, wyznaczono na koniec listopada 2019 roku.

Kontynuacja tego zadania, czyli etap II, będzie obejmował remont ul. Rynek i planowany jest do realizacji w roku 2020.

Osoba aktualizująca: Michał Dolecki
Data wytworzenia: 2019-09-12