Przedszkole na medal.

21-06-2018

W plebiscycie brało udział 26 przedszkoli z terenu powiatu tarnobrzeskiego. Zdobyte II miejsce na najlepsze przedszkole w powiecie tarnobrzeskim pozwala na promocję i prezentację działań placówki (w ramach nagrody przedszkole w Dąbrowicy będzie miało do wykorzystania voucher o wartości 2000 zł), a tym samym promocję gminnej edukacji na stronach Echa Dnia.

Zgłoszenia do konkursu dokonali rodzice i to dzięki ich inicjatywie uzyskano tak wiele głosów poparcia, których było aż 392!

Od 2015 roku Przedszkole w Dąbrowicy jako jedno z kilku w województwie podkarpackim realizuje kreatywne zajęcia innowacyjne z dziećmi wg koncepcji F. Froebla. W roku 2017 na ogólnopolskiej konferencji Przedszkole zostało wyróżnione certyfikatem „Przedszkola pracującego metodami aktywnymi”, które zakładają wszechstronną rozbudowę zmysłów dziecka w wieku przedszkolnym, aby skuteczniej i z większym zaangażowaniem realizować wyzwania edukacyjne wieku wczesnoszkolnego.

Należy dodać, że nominację oprócz przedszkola w Dąbrowicy uzyskało również przedszkole w Skopaniu, które w plebiscycie zajęło IV miejsce (66 głosów).

Osoba aktualizująca: Michał Dolecki
Data wytworzenia: 2018-06-21