Przegląd oświetlenia ulicznego na terenie Gminy

07-06-2016

Przegląd  wykonano w ciągu dnia określając stan opraw oświetleniowych jak również nocą podczas świecenia nocnego.

Przypomnijmy:

Na terenie Gminy Baranów Sandomierski zlokalizowanych jest przeszło 1300 punktów oświetleniowych oraz przeszło 200 latarni parkowych. Konserwacją oświetlenia ulicznego zajmuje się Rejon Energetyczny Mielec, dlatego też wszelkie awarie, nieświecące lampy uliczne należy zgłaszać bezpośrednio do Pogotowia Energetycznego w Tarnobrzegu, pod całodobowy  nr  tel. 991, podając numer słupa lub jego lokalizację. Awarie oświetlenia ulicznego można również zgłaszać do przewodniczących Osiedli i sołtysów poszczególnych sołectw.

Podczas przeglądu stwierdzono przepalone żarówki na ponad 40 punktach oświetleniowych, porozbijane klosze opraw oświetleniowych, jak również przesłanianie pola świecenia przez drzewa. Podczas objazdu dziennego zwrócono również uwagę na zabrudzenie opraw oświetleniowych, co niejednokrotnie ma wpływ na pole świecenia oprawy. Stwierdzono również opóźnienia zapalania się oświetlenia ulicznego w stosunku do ustalonego rocznego harmonogramu świecenia. Ponadto określono stan opraw oświetleniowych i zawnioskowano do Rejonu Energetycznego o wymianę części opraw w rejonach największego natężenia ruchu kołowego i pieszych jak również wymianę żarówek rtęciowych na żarówki nowej generacji.

Osoba publikująca: Marek Barszcz
Osoba aktualizująca: Marek Barszcz