Przegląd pojazdów pożarniczych oraz sprzętu silnikowego

22-10-2019

W dniu 18 października 2019 roku w remizie OSP w Dymitrowie Dużym został przeprowadzony coroczny przegląd samochodów pożarniczych oraz sprzętu i wyposażenia operacyjnego będącego na stanie jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych z terenu Miasta i Gminy Baranów Sandomierski. Przegląd pojazdów i sprzętu silnikowego miał na celu sprawdzenie stanu utrzymania pojazdów, ich stanu technicznego pod względem konserwacji, oraz sprawności wszystkich urządzeń i specjalistycznego sprzętu.

Do przeglądu zgłosiło się 13 jednostek OSP z terenu Gminy, które mają na wyposażeniu 21 samochodów pożarniczych. Przeglądu dokonała komisja z Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Tarnobrzegu, której przewodniczył bryg. Jacek Widuch – Naczelnik Wydziału Operacyjno - Rozpoznawczego PSP w Tarnobrzegu. Komisja wysoko oceniła przygotowanie samochodów i sprzętu oraz dbałość przez kierowców – konserwatorów, którzy w sposób profesjonalny przyczyniają się do przedłużenia eksploatacji pojazdów pożarniczych, motopomp, pomp szlamowych, agregatów prądotwórczych, pił do drewna, betonu, stali  itp.

Burmistrz Miasta i Gminy Baranów Sandomierski Marek Mazur oraz Komendant Miejsko-Gminny ZOSP RP w Baranowie Sandomierskim dh Józef Bereski dziękują kierowcom - konserwatorom oraz naczelnikom jednostek OSP z terenu Gminy za zaangażowanie w przygotowanie samochodów i sprzętu do przeglądu.

Osoba publikująca: Patrycja Dyląg
Osoba aktualizująca: Patrycja Dyląg