Przegląd samochodów pożarniczych i sprzętu silnikowego w gminie Baranów Sandomierski

09-11-2015

W dniu 04.11.br w remizie OSP w Woli Baranowskiej został przeprowadzony przegląd samochodów pożarniczych oraz sprzętu i wyposażenia operacyjnego będącego na stanie jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych z terenu miasta i gminy Baranów Sandomierski. Do przeglądu zgłosiły się wszystkie jednostki OSP tj. 13 , które mają na wyposażeniu 21 samochodów pożarniczych. Ten coroczny przegląd pojazdów i sprzętu silnikowego ma na celu sprawdzenie utrzymania pod względem konserwacji, stanu technicznego oraz sprawności wszystkich urządzeń i specjalistycznego sprzętu. Przeglądu dokonała komisja z Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Tarnobrzegu pod przewodnictwem bryg. Adama Zygmunta - zastępcy Komendanta Miejskiego PSP w Tarnobrzegu. Komisja wysoko oceniła przygotowanie samochodów i sprzętu oraz dbałość przez kierowców – konserwatorów, którzy w sposób profesjonalny przyczyniają się do przedłużenia eksploatacji pojazdów pożarniczych, motopomp, pomp szlamowych, agregatów prądotwórczych, pił do drewna , betonu i stali itp.  Przeglądom zostały poddane samochody nowe, które zostały zakupione w ostatnich latach , jak również samochody eksploatowane już prawie 40 lat np. samochody m-ki Mercedes z OSP Siedleszczany – rok produkcji 1976,OSP Suchorzów – rok produkcji 1978 i OSP Dąbrowica – rok produkcji 1981.

Osoba publikująca: Lidia Ciesielska
Osoba aktualizująca: Lidia Ciesielska