Przekazanie przepompowni- strategiczne decyzje Gminy.

11-01-2018

20 grudnia 2017 r. na wniosek Samorządu Gminy, przekazano w formie darowizny Podkarpackiemu Zarządowi Melioracji i Urządzeń Wodnych w Rzeszowie- przepompownię wraz ze zbiornikiem retencyjnym i pozostałymi urządzeniami służącymi ochronie przed powodzią znajdującymi się na kanale Dymitrowsko- Młodochowskim. Jest to celowy zabieg, który pozwoli odciążyć Gminę Baranów Sandomierski od kosztów związanych z utrzymywaniem budynku przepompowni. Od chwili obecnej Zarządcą i Właścicielem jest PZMiUW, który przejął wszelkie koszty związane z eksploatacją i utrzymaniem urządzeń przepompowni.

Należy również wspomnieć, że dzięki staraniom Samorządu Gminy, ukończono budowę rynny zrzutowej (na prawym wale rzeki Babulówka na wysokości stanowiska pompowego), która jest finalizacją działań przeciwpowodziowych w tym obszarze. Celem inwestycji jest zabezpieczenie konstrukcji wału przed wypłukiwaniem przez przepompowywaną wodę z kanału Fabrycznego w Baranowie Sandomierskim. Ze względu na skomplikowaną procedurę, inwestycja została ukończona dopiero pod koniec grudnia 2017 roku, a nie jak poprzednio planowano wraz z końcem roku 2016. Prace zostały wykonane przez Podkarpacki Oddział Melioracji Wodnych- oddział w Tarnobrzegu i są zwieńczeniem wykonanego w 2014 roku stanowiska pompowego.

Osoba aktualizująca: Michał Dolecki
Data wytworzenia: 2018-01-11