Przekazanie samochodów funkcyjnych

04-06-2020

Jednostka OSP Durdy, w 2019 roku pozyskała od Straży Granicznej samochód marki Renault Trafic. Gmina w 2020 roku zadysponowała środki, na remont pojazdu. Obecnie już wyremontowany 9-osobowy samochód pożarniczy włączono do podziału bojowego jednostki OSP. Będzie on służył jako lekki samochód kwatermistrzowski z przeznaczeniem na przewóz osób i rzeczy.

Tym samym samochód marki VW Transporter, będący na stanie jednostki OSP Durdy trafił do GZUP w Baranowie Sandomierskim. Gminny Zakład Użyteczności Publicznej przyjmując ten samochód zastąpi  wysłużony, ponad 40- letni pojazd marki ŻUK. Samochód wykorzysta do przewozu  pracowników, narzędzi oraz pomp. W późniejszym czasie, po przystosowaniu go do potrzeb zakładu ( m.in.  poprzez montaż haka ) będzie zastosowany do przewozu agregatów oraz przyczepki z minikoparką.

W oficjalnym przekazaniu pojazdów wzięli udział m.in. Marek Mazur Burmistrz Miasta i Gminy Baranów Sandomierski, Prezes OSP Durdy Józef Lewicki, Tomasz Solarski kierownik GZUP, Tersa Mazur Radna Rady Miejskiej oraz Piotr Ruła sołtys sołectwa Durdy.

Osoba publikująca: Lidia Ciesielska
Osoba aktualizująca: