Przetarg na „Schetynówkę” zakończony.

16-02-2018

13 lutego podpisano umowę na budowę drogi łączącej drogę wojewódzką nr 872 (ul. Jana Pawła II) z drogą gminną nr 100023R tj. od ulicy Mickiewicza i Słowackiego do al. Gen. Sikorskiego w Skopaniu. Po podpisaniu umowy, nastąpiło przekazanie placu budowy pod przyszłą inwestycję.

W ramach przetargu nieograniczonego do Urzędu wpłynęły cztery oferty. Najkorzystniejszą pod względem kryteriów określonych przez Gminę, złożyła firma BRUK-DAR Dariusz Skawiński z ceną brutto za wykonanie przedmiotu zamówienia w wysokości 886 000,00 zł. Na zadanie udzielona zostanie gwarancja jakości wykonanych robót na okres 60 miesięcy.

Założony projekt prac będzie obejmował budowę nowej drogi wraz z niezbędną infrastrukturą techniczną. Droga będzie posiadać bezpośrednie połączenie, poprzez skrzyżowania, od strony wschodniej z drogą wojewódzką nr 872 i od strony południowej z drogą gminną nr 100023R - ul. Generała Władysława Sikorskiego. Po wybudowaniu droga uzyska status drogi publicznej i zostanie zaliczona do kategorii dróg gminnych. Zakres prac związany z inwestycją obejmuje w szczególności: wykonanie nawierzchni asfaltowej, budowę chodników, parkingów i miejsc postojowych, budowę kanalizacji deszczowej oraz oświetlenia.

Realizacja w/w inwestycji podniesie znacząco poziom bezpieczeństwa, komfort komunikacyjny i jakość życia mieszkańców Skopania, jak również osób z zewnątrz, które dojeżdżają do licznie zlokalizowanych w obrębie projektowanej drogi instytucji i obiektów użyteczności publicznej. Wykonanie nowej drogi i uregulowanie parkowania pojazdów w tym obszarze, z pewnością przyczyni się do zwiększenia bezpieczeństwa zarówno pieszych i kołowych użytkowników drogi. Osoby zamieszkujące w tym obszarze i dowożące dzieci do szkoły, przedszkola, czy też dojeżdżające do pracy w Fabryce Firanek „Wisan”, będą mogły osiągnąć cel, poprzez układ dróg gminnych, bez konieczności włączania się do drogi wojewódzkiej nr 872, co znacząco skróci i poprawi bezpieczeństwo przejazdu. Warto podkreślić, że budowa drogi zwiększy atrakcyjność gospodarczą tego obszaru, co przełoży się na rozwój społeczno-gospodarczy miejscowości Skopanie. Dzięki realizacji tej inwestycji przestrzeń publiczna zostanie uporządkowana, co znacząco wpłynie na poprawę estetyki oraz atrakcyjności miejscowości. Zlikwidowane zostaną również bariery architektoniczne dla osób z niepełnosprawnościami oraz powstaną dla nich, wydzielone miejsca do parkowania. Termin zakończenia prac został wyznaczony na koniec lipca br.

Osoba aktualizująca: Michał Dolecki
Data wytworzenia: 2018-02-16