PSP Dąbrowica w Krynicy Zdrój

23-06-2016

W dniach 20-22.06.2016r odbyła się wycieczka edukacyjna dzieci z PSP Dąbrowica do Krynicy Zdrój w ramach  realizacji przez Szkołę ogólnopolskiego programu  Szkoły  Promującej Zdrowie. Zajęcia edukacji prozdrowotnej, zajęcia ekologiczne, sportowe i przyrodnicze przeplatane były zwiedzaniem uzdrowiskowej miejscowości Krynica Zdrój. Wyjazd był tez okazją do wzmocnienia więzi i ćwiczenia samodzielności najmłodszych uczestników edukacyjnego wyjazdu. Kilkugodzinne wyprawy z przewodnikiem uczyły zasad bezpieczeństwa w górach, lesie, w miejscach wypoczynku  i rekreacji. Edukacja w Krynicy została zaplanowana już we wrześniu  2015 roku, a dzięki wspólnym wysiłkom  Szkoły i rodziców mogła się zrealizować w ostatnich dniach roku szkolnego. Fantastyczna atmosfera i moc wrażeń to znak, że w dobrym miejscu i w dobrym czasie odbyła się dobra edukacja, zabawa i wychowanie". Należy podkreślić, że Szkoła w Dąbrowicy od lat realizuje program Promocji Zdrowia i otrzymała z tego tytułu stosowny certyfikat.

Tekst: Krzysztof Dolecki

Osoba publikująca: Lidia Ciesielska